Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Українцю Грибу у російській в’язниці не дають ліки, які він сам купив

  • Розсилка
  Павло Гриб - Українцю Грибу у російській в’язниці не дають ліки, які він сам купив
  Павло Гриб

  Батьки Павла Гриба уже три місяці не спілкувалися з сином

  Стан здоров'я незаконно утримуваного в Росії українця Павла Гриба викликає побоювання у його батьків. У них практично немає інформації про сина, але з того, що їм вдалося дізнатися, то синові не дають навіть ті ліки, за які він сам заплатив. Про це в коментарі УНН розповів батько Павла Ігор Гриб.

  «... вже пройшло більше трьох місяців, і ми не знаємо як батьки про стан Павла, про те, який реальний стан, нам до сих пір не відомо. Ви знаєте, лікарів (українських. - Ред.) не пустили і, за інформацією консулів, які там були, Павло купив ліки за свій рахунок, але їх йому не дають», - розповів Ігор Гриб.

  Як і за які кошти синові вдалося купити ліки, він не знає. У той же час Ігор Гриб зазначає, що висновки про стан здоров'я його сина, представлені російською стороною, не враховують ті захворювання, які у нього були діагностовані раніше.

  «Були поставлені не ті діагнози, які реально існують. Скажімо так, вони зробили висновок, що він здоровий і ніяка хвороба не несе його життю ніякої загрози», - розповів батько.

  Він також повідомив, що навіть консул не може відвідувати Павла Гриба частіше ніж один раз на місяць і останній візит тривав 7 хвилин.

  Батьки ж уже три місяці не спілкувалися з сином і не знають про реальний стан його здоров'я.

  Як повідомлялося, 18 жовтня росіяни влаштували судилище над викраденим в Білорусі та вивезеним до Росії Павлом Грибом. Його залишили в СІЗО під вартою ще майже на три місяці. 

  Російські спецслужби затримали українця Павла Гриба 25 серпня (на наступний день після перетину ним кордону Білорусії) і не допустили до нього ні представників МЗС України, ні адвоката. Білоруська сторона тільки 31 серпня підтвердила факт перетину кордону при в'їзді в Білорусь 24 серпня. Представники захисту приїхали в слідчий ізолятор ФСБ в Краснодарі, де перебуває Павло Гриб, однак їх до затриманого не пустили.

  13 вересня повідомлялося, що російські ЗМІ заявили про арешт Гриба суд Краснодара на два місяці. Російський адвокат Андрій Сабінін, який захищає утримуваного в Росії українця, зазначив, що рішення про арешт хлопця до 17 жовтня було заочним. Сам Павло Гриб заявив, що не отримує призначені йому ліки і турбується про своє здоров'я.

  Раніше ЄСПЛ зажадав від РФ висновок про стан здоров'я українця Павла Гриба. Також він запропонував відправити до СІЗО своїх лікарів. 11 жовтня українська сторона відправила лікарів до затриманого українцю, не дочекавшись дозволу РФ. Однак російська сторона так і не допустила їх до Павла.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ