рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Волкер розповів про листи Суркова

  • Розсилка
  Спеціальний представник США у переговорах з питань України Курт Волкер - Волкер розповів про листи Суркова
  Спеціальний представник США у переговорах з питань України Курт Волкер

  Протягом літа й на початку осені Волкер обмінювався листами з Сурковим

  Позиція Росії перебуває дуже далеко від того, щоб прийняти рішення про введення справжньої миротворчої місії ООН на Донбас, яка забезпечила би мир і порядок у регіоні.

  Таку оцінку висловив у четвер під час телефонної конференції спеціальний представник США у переговорах з питань України Курт Волкер.

  «Протягом літа й на початку осені я обмінювався листами з моїм російським колегою паном Сурковим, щоб засвідчитись, чи відбулося просування позиції РФ (по миротворцях – ред.). Його відповіді вказують на те, що Росія залишається дуже далекою від того, щоб погодитися зараз на справжню миротворчу місію ООН»,- зауважив американський дипломат.

  Він підкреслив, що Росія підтримує ідею введення сил ООН для захисту лише моніторингової місії ОБСЄ, але не з метою гарантування безпеки в усьому регіоні й створення безпечного середовища. Тобто, позиція Москви – залишити на місцях підтримувані РФ збройні угруповання та політичні утворення, зазначив він.

  «Ці умови не відповідають Мінським угодам, які ні Україна, ні будь-хто з наших партнерів – Франція, Німеччина та інші – не можуть підтримати. Таким чином, ми не бачимо в цьому життєздатний шлях уперед», – наголосив американський дипломат.

  Водночас, він висловив сподівання на продовження переговорів у цьому питанні.

  «Ми вважаємо діалог важливим», – зазначив Волкер.

  Представник США також висловив переконання, що нинішня агресія на сході України «дуже дорого» коштує Росії, й до того ж це віддалило Україну від РФ в цивілізованому вимірі.

  «Я не думаю, що це відповідає чиїмось інтересам – точно не інтересам Росії. Ціна життів у цьому конфлікті, фінансові витрати, втрати від санкцій, як ми бачимо сьогодні, шкодять Росії», – наголосив він.

  У цьому зв’язку спецпредставник США висловив сподівання, що Москва почне шукати справжнє рішення. «І ми готові працювати разом з Росією, щоб знайти його», – підкреслив Волкер. 

  Джерело: Укрінформ


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ