ЗМІ: Успіх Львівської тютюнової фабрики пов'язаний із недоплатою податків
![ЗМІ: Успіх Львівської тютюнової фабрики пов'язаний із недоплатою податків](/img/article/4208/16_main-v1497606664.jpg)
Виробництво сигарилл могло стати способом ухилення від податків
За даними «Економічної правди», за ІІ півріччя 2016 року частка Львівської тютюнової фабрики на українському ринку зросла з менш ніж 1% до 5%. У 2017 році частка львівської компанії, згідно із середньомісячними показниками, оцінюється вже в 6,3%.
На думку голови правління Центру громадянського представництва «Життя» Андрія Скіпальського, таке зростання частки ринку Львівської тютюнової фабрики пов'язано з початком виробництва так званих сигарилл.
Дані з податкової звітності Львівської тютюнової фабрики (ЛТФ) за ІІ півріччя 2016 р свідчать про використання компанією акцизних марок не за призначенням. Тільки за минуле півріччя бюджет України міг недоотримати 500 млн грн, так як, ймовірно, 1,5 млрд сигарет пішли з тютюнової фабрики під виглядом сигарилл, повідомляє «Економічна правда».
Раніше глава Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль прямо називав Львівську тютюнову фабрику головним постачальником контрабандних сигарет до Євросоюзу.
З 2016 року в ЄС заборонили сигарети з будь-якими ароматичними добавками. І там попит на сигарилли дещо зріс. І, відповідно, на цей попит відреагувала ЛТФ, почавши випуск сигарилл. Їхні сигарилли дуже дешеві, так як виробництво дешеве, пояснює Скіпальський.
Справа в тому, що хоч акцизні марки для сигарет і сигарилл мають однаковий зовнішній вигляд, але собівартість їх відрізняється.
«Якщо виробник купує акцизну марку і клеїть її на пачку, яка містить дві сигарилли, він платить акциз в розмірі 1,11 грн. Якщо цю ж марку наклеїти на пачку, яка містить 20 сигарет, акциз складе мінімум 12 грн. Якщо пачки з двома сигариллами не випускати, а декларувати випуск великих обсягів таких пачок, то «зекономлені» акцизні марки можна клеїти на звичайні сигарети і платити при цьому не 12 грн акцизу, а тільки 1,11 грн», - пояснює «Економічна правда».
«Пачку, яку мені показували, нібито містить сигарилли. Але насправді там такі ж сигарети, які нічим не відрізняються. Тільки формально вони проходять за іншим торговельним кодом і на сигарилли менше акциз», - заявив завідувач сектора контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України Костянтин Красовський.
Раніше Львівську тютюнову фабрику вже звинувачували в подібних порушеннях. У 2015 році на херсонському складі ЛТФ під час обшуків було вилучено 15,5 тис. пачок сигарет - на вилучених пачках були наклеєні акцизні марки, видані для сигарилл.
Коментарі — 0