«Главком» дізнався походження діамантів, які були вилучені під час обшуків у прокурора Олександра Корнійця, підозрюваного в отриманні великого хабара
Справа так званих «діамантових прокурорів» - першого заступника голови слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна і зампрокурора Київської області Олександра Корнійця, спійманих на хабарі в 150 тисяч доларів, рік тому стала найгучнішим корупційним скандалом в країні. Кошти прокурори начебто вимагали у підприємців, що займалися гідронамивом піску під Києвом. Операцію із затримання ініціювали тодішні заступники глави ГПУ Віктора Шокіна - Давид Сакварелідзе і Віталій Касько, яким протистояло оточення генпрокурора, яке захищало підозрюваних.
Під час обшуків слідчі знайшли у прокурорів діаманти, кокаїн і півмільйона доларів. При цьому наркотики виявили в будинку, де мешкав Шапакін, а 102 діаманта – у Корнійця.
Прокуратура столичної області півтора року тому почала розслідування, пов'язане з гідронамивними роботами в заплаві річки Десна. Пісок видобувався без будь-яких дозвільних документів. Роботи безпосередньо проводила фірма «Чистий грунт» за договором підряду, укладеним з «Гідроекоресурс». Остання продавала пісок підприємствам будівельної та інших сфер. В червні 2015 року представник цих компаній отримав пропозицію закрити кримінальне провадження і повернути вилучене майно за допомогою знайомого – першого заступника голови слідчого управління Генпрокуратури Володимира Шапакіна. Останній начебто підключив до домовленостей зампрокурора Київської області Олександра Корнійця. Спільники домовились «зам'яти» справу за 200 тисяч доларів. Але встигли отримати 150 тис. доларів.
Знайдені діаманти обтяжували становище підозрюваного у хабарництві, адже могли спровокувати нове звинувачення – «незаконне збагачення». Запобігти цьому вдалося завдяки втручанню адвокатів Олександра Корнійця, які почали доводити в ЗМІ, а також Генеральній прокуратурі, що знайдені «діаманти» насправді коштують не більше 700 доларів. За відповідної заявою захисту, військова прокуратура навіть почала розслідування щодо підробки експертного висновку під час слідства по справі «діамантових прокурорів» (мовляв, слідчі знищили інформацію про низьку вартість коштовностей, щоб добитися у суді призначення більш високої застави для Корнійця).
Водночас існує й інша оцінка вартості цього каміння – 1 млн. доларів. Принаймні, така версія у червні цього року була озвучена у судовому позові від особи, яка претендує на повернення цих коштовностей.
Відповідно до інформації з Єдиного реєстру судових рішень, кілька місяців поспіль в суди спрямовуються заяви від представників компанії «ЮВК Оникс», які наполягають: «діаманти Корнійця» належать цій фірмі.
Як стверджують позивачі, коштовності були вилучені шість років тому в рамках кримінальної справи проти бізнес-структури, до якої входили компанії «ЮВК Оникс», «ЮВГ-Агат», «Альянс СК» та інші.
Відповідно до інформації з судового реєстру, Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження у липні 2010 року за фактом підроблення фірмою «ЮВК-Агат» звіту про операції з дорогоцінних металів.
Після передачі провадження до МВС з`ясувалося, що «ЮВК-Агат» упродовж 2008 року здійснювало господарську діяльність з порушенням ліцензійних умов провадження господарської діяльності (затверджених Мінфіном). Начебто фірма продала
Як зазначалося у матеріалах розслідування: «ЮВК-Агат» та «ЮВК-Оникс» з давальницької сировини «Київського ювелірного заводу» (КЮЗ) виготовляли ювелірні вироби, на яких проставлялося клеймо КЮЗу. Коштовності, без відповідного оприбуткування реалізовувалися в Україні та за кордоном. Мовою обвинувачення у матеріалах кримінальної справи це звучало так: «службові особи «Київського ювелірного заводу», з метою розширення кола реалізації готової продукції з дорогоцінних металів, у тому числі не облікованої продукції, а також з метою отримання надприбутків та ухилення від сплати податків та інших обов`язкових платежів вступили у попередню змову з службовими особами «ЮВК-Агат» та «ЮВК-Оникс». Після чого, невстановленими особами виготовлені підроблені державні клейма «Київського ювелірного заводу», які передані для використання у незаконній діяльності».
Представники цих компаній наразі через суди вимагають надати матеріали своєї кримінальної справи (суди і прокурори поки відмовляють) і повернути залишки матеріальних цінностей, які були вилучені під час обшуків, які ювеліри називають не обшуками, а «розграбуванням».
При цьому вони аргументують: «привласнені» колишнім заступником прокурора Київської області Корнійцем діаманти, водночас є речовими доказами у кримінальному провадженні, що було відкрито проти них шість років тому.
Під час обшуків водночас було вилучено всі документи та печатки зазначених вище компаній, що за твердженням сторони бізнесу, позбавило підприємства можливості здійснювати підприємницьку діяльність.
Номери телефонів цих компаній, зазначені в рекламних оголошеннях та в реєстрі юридичних осіб, сьогодні або змінили власників, або не відповідають.
Згідно з реєстром юросіб, засновниками власниками ювелірного бізнесу є Сергій Кисельов, Анатолій Тракалюк та інші.
Кисельов раніше працював помічником народного депутата V-го скликання Ігоря Кальніченко (Партія регіонів). Останній на початку нульових займав посаду заступника голови податкової адміністрації України.
Коментарі — 0