Стало відомо, яке покарання загрожує Срні за вживання допінгу

  • Розсилка
  Стало відомо, яке покарання загрожує Срні за вживання допінгу

  Це може бути як попередження, так і навіть пожиттєва дискваліфікація

  Координатор допінг-контролю Федерації футболу України Максим Бецко у коментарі «Профутболу» розповів про ситуацію із виявленням допінгу у капітана «Шахтаря» Дарійо Срни.

  Він також пояснив, яке покарання загрожує футболісту.

  «18-го числа він отримав повідомлення, і згідно регламенту та національних антидопінгових правил він має 10 днів на те, щоб надати пояснення, яким чином ця речовина потрапила до його організму», - сказав він.

  «Якщо він не надасть ці пояснення або надасть пояснення, що він пам'ятає, як це трапилось, то автоматично його відсторонення від матчів відбудеться з 29 вересня. Відсторонення буде не тільки від матчів, а взагалі спортивних змагань. Навіть якщо він захоче в якийсь інший вид спорту піти, то це буде неможливо», - додав Бецко.

  За його словами, теоретично зіграти у євро кубках з «Манчестер Сіті» він може, але УЄФА прийматиме це рішення дуже швидко.  «Я вважаю, що він правильно зробив, що сам відсторонився. Хоча юридичних підстав на це поки що немає, тому що жодних рішень не винесено. Він ні в чому не звинувачений. Він тільки підозрюється. Якщо він так зробив, можливо, він відчуває, що може згадати, звідки могла з'явитися ця речовина», - зауважив координатор.

  «Помилка неможлива. Коли я отримав вперше це повідомлення, я дивився на цей папір хвилин 15 - перевіряв кожну цифру. У кодексі ВАДА все прописано досить гнучко. Там всі покарання, при будь-яких умовах, від попередження до 4-х і навіть пожиттєвої дискваліфікації. В залежності від того, наскільки визнають його вину», - наголосив він.

  За кодексом ВАДА, у будь-якому випадку футболіст несе відповідальність за все, що потрапляє до його організму.

  «Наскільки визнає свою вину він сам, наскільки він буде співпрацювати з органами, які будуть розслідувати цю справу. І наскільки буде у прийомі цього препарату його вина. Можливо, він і не знав, що це приймає», - зазначив Бецко.

  «Якщо буде доведено, що він не мав наміру покращити свої фізичні якості, використати цей препарат для якоїсь переваги над іншими футболістами, у цьому випадку може бути мінімальне покарання. Наприклад, рік-два», - підсумував він.

  Нагадаємо, чутки про позитивну допінг-пробу Срни з'явилися 16 вересня. А 22-го Даріо сам розповів про те, що у нього знайшли заборонену речовину та призупинив виступи за «Шахтар».

  Джерело: ТСН

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ