Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  ЄС зробив крок до створення альтернативи НАТО

  • Розсилка
  ЄС зробив крок до створення альтернативи НАТО

  23 держави ЄС погодилися на оборонну співпрацю

  У понеділок, 13 листопада, міністри закордонних справ та міністри оборони 23-х держав-членів Європейського союзу взяли на себе зобов'язання поглибити співпрацю у сфері безпеки.

  Представники 23-х з 28-ми членів ЄС підписали декларацію про наміри брати участь у «постійній структурній співпраці з питань безпеки та оборони» (Permanent Structured Cooperation on security and defence, PESCO). Це є одним з кроків на шляху створення європейського оборонного союзу.

  Після підписання декларації про наміри остаточне рішення щодо започаткування PESCO має бути ухвалене у грудні 2017 року, інформує dpa.

  Участь у реалізації цих намірів є добровільною для членів ЄС.

  Ірландія, Португалія та Мальта досі розмірковують, чи брати участь в PESCO. Дві країни - Великобританія та Данія - відмовились брати участь у ньому.

  Як зазначає dpa, рішення створити PESCO свідчить про те, що ЄС рухається у напрямку самостійності у питанні забезпечення власної оборони замість того, щоб розраховувати у цьому питанні винятково на НАТО. У Брюсселі наголошують, що PESCO не стане конкурентом Північноатлантичного альянсу, до якого входять 22 члени ЄС. За даними верховної представниці ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріки Могеріні, на даний час країни ЄС вже представили понад 50 проектів, які мають бути реалізовані в рамках PESCO.

  У червні 2017 року на саміті ЄС був затверджений план розвитку PESCO. Глава Європейської Ради Дональд Туск тоді назвав це рішення "історичним кроком". Учасники саміту домовилися також про створення єдиного фонду, з якого фінансуватимуться розробки систем озброєнь та їхні спільні закупівлі.

  Джерело: DW

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ