Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Спершу настає втома від війни, а потім – втома від миру

  • Мирослав Маринович

   Правозахисник

  • Розсилка
  Спершу настає втома від війни, а потім – втома від миру
  Фото: wartime.org.ua

  Американські експерти вважають, що загроза виникнення збройних конфліктів у світі протягом наступних п'яти років зросте до максимальних показників після закінчення «холодної війни»

  Це вкотре підтверджує одвічну людську психологію: спершу настає втома від війни, а потім – втома від миру. Після останнього всередині людського суспільства починають діяти дивні процеси: люди починають прагнути твердої руки і рішучих дій, адже вони відчувають виснаження від бюрократії, відтак хочуть змінити все одним ударом.

  В результаті ми маємо те, що маємо: зараз ми стоїмо перед дуже великою загрозою, тому я згоден із думкою американських експертів, які нині попереджають нас щодо загрози Третьої світової війни.

  Я розумію, що нині західний світ вбачає головну небезпеку у тероризмі. Зокрема, тероризмі, джерелом якого є мусульманський світ. Однак я особисто бачу іншу глобальну загрозу – путінську Росію. Гадаю, скоро світ дізнається, якою мірою мусульманський тероризм був маніпульований Росією.

  Якщо свого часу КГБ у Радянському Союзі могла маніпулювати бандерівськими організаціями в діаспорі (могло посилати своїм агентів і провокувати на певні дії), то чому цього може не бути при нинішніх комунікативних можливостях та технологіях?  Прогноз щодо можливої Третьої світової можна проаналізувати й з іншого боку: досі ми мали прогнозованих політиків. Так, вони не були святі, але їх кроки можна було передбачити. Нещодавно ми могли чітко сказати, чого очікувати від Джорджа Буша чи Ангели Меркель. Сьогодні ж до влади (принаймні у двох країнах такого глобального виміру) в Росії та Америці прийшли так звані альфа-самці. Це люди, які не хочуть грати за правилами, навпаки – вони отримують задоволення від порушення усіх правил.

  Все це означає наступне: зараз світ входить у період великої турбулентності. Це не обов’язково має бути світова війна (дай Боже, щоб людям виставило розуму зупинитися), але з історичного досвіду ми знаємо, що заклики до стримання тоді, коли в людей уже вселився біс, не діють. А тому ситуація, яка нині складається у світі не на жарт тривожна.

  Джерело: Обозреватель

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Орєшкін
  Дмитро Орєшкін

  Російський політолог

  Мустафа Найєм
  Мустафа Найєм

  Народний депутат

  Микола Сунгуровський
  Микола Сунгуровський

  Директор військових програм Центру Разумкова

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Тарас Возняк
  Тарас Возняк

  Головний редактор незалежного культурологічного журналу «Ї»

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ