рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Головне досягнення президента за три роки - Україна нарешті навчилася жити власним розумом

  • Ніна Южаніна

   Народний депутат

  • Розсилка
  Президент України Петро Порошенко - Головне досягнення президента за три роки - Україна нарешті навчилася жити власним розумом
  Президент України Петро Порошенко
  Фото: Станіслав Груздєв / Главком

  25 травня 2014 року на позачергових виборах Президентом України був обраний Петро Порошенко.

  Складно уявити іншу людину, яка б узяла на себе відповідальність відвести пограбовану і змушену воювати країну від точки неповернення і досягнути не такого швидкого, як хотілося б, але вже сталого розвитку.

  Нарешті реформи не декларуються — реформи здійснюються, і свідченням їх результативності є, в тому числі, запровадження безвізового режиму з ЄС, підтримка України міжнародними донорами.

  Про всі зміни, відчутні для кожної родини і громадянина, згадувати не буду — лише ті, про які вважаю себе компетентною говорити: це і наведення ладу в податковій сфері, і оздоровлення фінансової системи, і поступове підвищення соціальних стандартів. Тим, хто, можливо, заперечить останню тезу, радила б пам'ятати, що саме колишня влада заморозила так звану соціалку.

  Загалом іноді корисно освіжити пам'ять. На нещодавній прес-конференції Президент зазначив, що чи не найбільшим досягненням України нинішньої є свобода слова, і це незаперечний факт. Якби хтось із критиканів спробував «підняти голову» чи принаймні заявити вголос, що щось пішло не так, у 2010—2013 роках, відразу був би засунутий на задвірки публічного життя. А зараз і критика є, і Президент до неї дослухається, не боючись визнавати і виправляти помилки, не припускатися яких — означає нічого не робити.  Чи бувають реформи миттєвими? Ні, адже вони наражаються на спротив заскорузлої бюрократичної машини і нашу одвічну ментальну ваду — все має змінитися тут і зараз, але моя хата скраю.

  Чи змінює влада людину? Звичайно: додає сивини, робить голос твердішим, а дії — більш рішучими. Це про Президента.

  А головне досягнення за ці три роки, як на мене, полягає в тому, що Україна нарешті навчилася жити власним розумом, без підказок колишніх «з-за порєбріка», а українці чітко знають ціну власному патріотизму.

  Джерело: блог Ніни Южаніной

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Ілля Варламов
  Ілля Варламов

  бізнесмен, громадський діяч, фотограф, блогер

  Павло Подобєд
  Павло Подобєд

  Історик

  Олена Зеркаль
  Олена Зеркаль

  Заступник Міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ