Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Турчинов і Столтенберг обговорили, як протидіяти російській агресії

  • Розсилка
  Олександр Турчинов та Єнс Столтенберг - Турчинов і Столтенберг обговорили, як протидіяти російській агресії
  Олександр Турчинов та Єнс Столтенберг

  Генсек НАТО і секретар РНБО обговорили питання реформування сектору безпеки і оборони України

  Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що євроатлантична інтеграція є стратегічною метою України. Про це він сказав під час зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у штаб-квартирі Альянсу у Брюсселі, повідомляє прес-служба РНБО.

  Під час перемовин сторони обговорили питання протидії російській агресії на сході України та гібридні загрози, які зараз постали перед нашою країною.

  За словами Турчинова, порівняно з 2014 роком, сьогодні в Україні якісно нова армія, яка здатна боронити країну. «Виходячи з тих викликів, які сьогодні стоять перед державою, значна частина коштів Державного бюджету спрямована на оборону і безпеку України. Загальні витрати на безпеку і оборону у 2017 році перевищили 5% ВВП», - сказав він, додавши, що аналогічна ситуація і з бюджетом на 2018 рік.

  Окрім того, співрозмовники обговорили питання реформування сектору безпеки і оборони України, переходу на стандарти НАТО та складнощі на цьому шляху.

  Турчинов подякував Столтенбергу за нещодавню заяву на Міжнародному форумі безпеки 17 листопада у Галіфаксі про те, що двері НАТО відкриті для України та Грузії, зазначивши, що Україна для просування на шляху до Альянсу «сфокусована на реформах, на модернізації сектору безпеки і оборони, боротьбі із корупцією та посиленні демократичних інститутів».

  Турчинов наголосив, що новим важливим етапом взаємодії України і НАТО може стати приєднання нашої країни до Програми розширених можливостей. «За висновками військових експертів країн-партнерів, - додав він, - Україна відповідає усім критеріям, яким має відповідати потенційний учасник Програми».

  Секретар РНБО України високо оцінив солідарність і єдність держав-членів НАТО у питанні відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.

  Турчинов також наголосив, що Україна зацікавлена у проведенні засідання Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав і урядів під час саміту НАТО у Брюсселі у липні 2018 року.

  «Крім того, - сказав секретар РНБО України, - ми зацікавлені у розвитку практичної взаємодії з країнами НАТО, зокрема, у питаннях воєнно-технічного співробітництва, посиленні захисту і безпеки військових арсеналів в Україні, кібернетичного захисту тощо».

  Своєю чергою, Столтенберг наголосив, що Україна важлива для безпеки Європи в цілому. «Країни-члени Альянсу готові і надалі допомагати вашій країні на шляху її цивілізаційного вибору», - наголосив він.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ