Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  В Україні заборонили залишати дітей в санаторних школах на канікулах

  • Розсилка
  В Україні заборонили залишати дітей в санаторних школах на канікулах

  Для кожного з видів шкіл, відповідно до захворювань їх вихованців, прописані особливості організації навчання та лікування

  Кабінет міністрів України прийняв положення про санаторні школи, яке забороняє батькам залишати дітей у таких закладах на канікули.

  Про це повідомила прес-служба міністерства освіти і науки.

  «В Україні продовжать роботу санаторні школи, де можуть здобувати середню освіту діти, які потребують тривалого лікування. Як відбуватиметься робота таких закладів, прописано в Положенні про санаторні школи, яке сьогодні, 21 листопада 2018 року, затвердив уряд України», - йдеться у повідомленні.

  «Наразі в Україні санаторні школи – це єдиний тип закладу загальної середньої освіти, де діти можуть поєднувати реабілітацію з навчанням. Там одночасно працюють медичні та педагогічні працівники. У них передбачено режим подовженого дня, що дає кожній дитині можливість і підтримувати здоров’я, і набувати потрібні знання та компетентності. Причому, це може бути на різних рівнях освіти – від дошкільної до профільної», – зазначив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

  Згідно з повідомленням, навчання в санаторній школі відбувається з індивідуальним підходом і в оздоровчо-щадному режимі. Його визначає медико-педагогічна комісія закладу, яка моніторить стан здоров'я і особливості розвитку кожної дитини.

  «Для тих учнів, які мають труднощі в навчанні, положення передбачає можливість проведення додаткових індивідуальних, групових занять та консультацій», - уточнюють у відомстві.

  Відзначається, що санаторні школи забезпечують навчання для дітей з такими видами захворювань як сколіоз, цукровий діабет, малі і неактивні форми туберкульозу, захворювання серцево-судинної системи, психоневрологічні захворювання, хронічні неспецифічні захворювання органів дихання і травлення.

  Термін перебування дитини в інтернаті санаторної школи встановлюється індивідуально за призначенням лікарів. Як правило, він становить не більше року.

  «Для того, щоб посилити батьківську відповідальність за дітей, що навчаються в санаторних школах-інтернатах, положення забороняє батькам залишати дітей в закладі на канікули. У разі, якщо вони хочуть залишити дітей в школі на вихідні, батьки мають повідомити про це відповідні соціальні служби», - підкреслюється в повідомленні.

  Згідно з положенням, гранична наповнюваність класів у санаторних школах становить 20 учнів. Тривалість уроку - в залежності від класу - від 35 до 45 хвилин, а для окремих індивідуальних або групових занять - 20 і 40 хвилин відповідно.

  Також для кожного з видів шкіл, відповідно до захворювань їх вихованців, прописані особливості організації навчання та лікування.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ