Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Сьогодні Святвечір у християн західного обряду

  • Розсилка
  У деяких народів святкової вечері напередодні Різдва немає, але всюди одним з головних символів народження Ісуса є різдвяний вертеп - Сьогодні Святвечір у християн західного обряду
  У деяких народів святкової вечері напередодні Різдва немає, але всюди одним з головних символів народження Ісуса є різдвяний вертеп

  Різдво у віруючих західного обряду, передусім, сімейне свято

  Сьогодні, 24 грудня, католики, частина протестантів і православних церков відзначають Святвечір. Інша назва католицького Святвечора – Вігілія (від латинського vigilia – бдіння).

  Так само, як у християн східного обряду, Різдво у віруючих західного обряду, передусім, сімейне свято. Згідно з традицією, родини збираються на урочисту вечерю.  Перед трапезою читається уривок з Євангелія про народження Ісуса, потім усі присутні обмінюються облатками (тонка пластинка прісного хлібу, її використовують для таїнства євхаристії) і вітають одне одного зі святом.

  За столом одне місце обов’язково залишається вільним, для несподіваного гостя. Також це є своєрідною згадкою про тих рідних, хто з тих чи інших причин знаходиться далеко від дому.

  Варто зауважити, що в деяких народів святкової вечері напередодні Різдва немає, але всюди одним з головних символів народження Ісуса є різдвяний вертеп.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ