Сьогодні Святвечір у християн західного обряду

Сьогодні Святвечір у християн західного обряду
У деяких народів святкової вечері напередодні Різдва немає, але всюди одним з головних символів народження Ісуса є різдвяний вертеп

Різдво у віруючих західного обряду, передусім, сімейне свято

Сьогодні, 24 грудня, католики, частина протестантів і православних церков відзначають Святвечір. Інша назва католицького Святвечора – Вігілія (від латинського vigilia – бдіння).

Так само, як у християн східного обряду, Різдво у віруючих західного обряду, передусім, сімейне свято. Згідно з традицією, родини збираються на урочисту вечерю.

Перед трапезою читається уривок з Євангелія про народження Ісуса, потім усі присутні обмінюються облатками (тонка пластинка прісного хлібу, її використовують для таїнства євхаристії) і вітають одне одного зі святом.

За столом одне місце обов’язково залишається вільним, для несподіваного гостя. Також це є своєрідною згадкою про тих рідних, хто з тих чи інших причин знаходиться далеко від дому.

Варто зауважити, що в деяких народів святкової вечері напередодні Різдва немає, але всюди одним з головних символів народження Ісуса є різдвяний вертеп.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: