Сонячна енергетика: стрімкий розвиток

Сонячна енергетика: стрімкий розвиток
Сонячна енергетика

Нині очевидно: без переходу на відновлювані джерела енергії кліматичні зміни зупинити неможливо

Світ все більше вкладає у сонячну енергетику. Так, 2017 року світовий внесок у сектор сонячної енергетики досягнув рекордного рівня – він перевищив інвестиції у викопні палива, ядерну енергетику та інші джерела відновлюваної енергетики. Рушійна сила за цим розвитком – Китай, вклад якого в інвестиційний бум становить понад 50 %. У США та Німеччині, натомість, інвестиції у фотоелектричні системи падають, засвідчив глобальний звіт.

Нині очевидно: без переходу на відновлювані джерела енергії кліматичні зміни зупинити неможливо. Зі всіх технологій сонячну енергію дотепер вважали надто дорогою та ненадійною, бо вона сильно залежить від погоди. Але, згідно з сучасними дослідженнями, її суттєво недооцінювали – до 2050 року вона зможе покривати від 30 % до 50 % світової потреби в струмі.

Проте як відбувається розбудова сонячної енергетики зараз? І які країни найбільше інвестують у відновлювану енергетику? В Глобальному звіті про інвестиції у відновлювану енергетику 2018 року вчені детальніше проаналізували розвиток фотоелектричних систем.

Результат: ще ніколи сектор сонячної енергетики не розвивався так бурхливо, як 2017 року. У всьому світі його потужність зросла на 98 гігаватів. «Потужність у сонячній енергетиці зросла більше, ніж від вугілля, газу та ядерної енергії разом взятих, – прокоментував Нілс Штігліц (Nils Stieglitz) з Франкфуртської школи фінансів і менеджменту. – Це засвідчує, в яких напрямках ми рухаємося. У нас ще складний шлях попереду, адже відновлювана енергія все ще далека від того, щоб становити більшу частку в світовому споживанні енергії».

Причиною сильної розбудови є збільшення інвестицій. Загалом в сектор сонячної енергетики спонсори вклали 160 мільярдів 800 мільйонів доларів США. Це дорівнює 18 % приросту, що вдвічі більше, ніж газові та вугільні інвестиції разом взяті.

Особливо в Китаї ріст інвестицій в сонячну енергетику набирає обертів – тут вони зросли на 58 %. «Очевидне глобальне зростання інвестицій у сонячну енергетику засвідчує, як багато можна досягнути, коли ми зобов’язуємося не шкодити навколишньому середовищу», – сказав Ерік Зольгайм (Erik Solheim), керівник програм щодо захисту середовища в ООН.

Поки 12,1 % нашого енергоспоживання вдається покривати від енергії Сонця, вітру та біомаси, геотермії, відходів та водної енергії – цей показник збільшився на 1,1 % з 2016 року. Рушійною силою, що криється за цим ростом, є Китай. Країна, що розвивається, взяла на себе майже половину світових інвестицій. Також в Австралії, Мексиці та Швеції чиста енергія переживає розквіт. В Мексиці інвестиції зросли у 8 разів.

Зовсім інша ситуація в Європі та США, які досягли рівня індустріальної держави, та в розвиток сонячної та вітрової енергетики інвестують приблизно 40 мільярдів американських доларів, що майже втричі менше, порівняно з Китаєм. Ринок в обох регіонах суттєво впав, наприклад в Німеччині – на понад третину. Менше інвестицій в цих країнах, на думку експертів, через різні причини, серед яких: менша політична підтримка та непевне фінансування великих проектів (йдеться про офшорні вітрогенератори).

Solarenergie auf Rekordniveau http://www.scinexx.de/wissen-aktuell-22608-2018-04-09.html

Більше інформації Globalen Investment-Report für Erneuerbare Energien 2018.

UN Environment, 09/04/2018 

Зреферувала С. К.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: