Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Уряд розглянув зміни до держбюджету-2018

  • Розсилка
  Уряд розглянув зміни до держбюджету-2018

  Зміни в бюджет вносяться шляхом перерозподілу коштів

  Мінфін підготував зміни до закону про Державний бюджет на 2018 рік.

  Відповідний проект постанови, який є у розпорядженні «Економічної правди», розглядався 5 грудня на засіданні уряду.

  За інформацією ЗМІ, прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив його доопрацювати у триденний строк.

  Зміни в бюджет вносяться шляхом перерозподілу. Саме тому основні параметри бюджету змінюються не суттєво – доходи зростають на 118,5 млн грн – до 918 млрд грн. Видатки збільшені на 230 млн грн – до 991,9 млрд грн.

  Згідно з проектом постанови, Мінфін збільшив видатки на виплату пенсій на 10,8 млрд грн. Додатково 227 млн грн виділено на виплату доплат за роботу у зоні відчуження.

  Разом з цим уряд зменшив видатки на 1,2 млрд грн на реформу держуправління, на 979 млн грн – на програму підтримки тваринництва, на 850 млн грн – на підтримку фермерства.

  Скорочені також видатки бюджету на заходи, пов’язані з проведенням приватизації (- 260 млн грн), та фінансову підтримку сільгоспвиробників (- 250 млн грн).

  За інформацією Мінфіну, через демографічні обставини, стан на ринку праці та низку інших факторів, невитраченими залишаються 7,2 млрд грн, які призначалися на виплату допомоги сім’ям з дітьми та малозабезпеченим сім’ям. Ці кошти пропонується також направити на вищезгадане підвищення пенсій.

  Видатки на обслуговування державного боргу через курсовий фактор скорочено на 2,5 млрд грн.

  В частині фінансування (покриття дефіциту) Мінфін зменшив на 2,5 млрд грн план за надходженнями від приватизації. Тепер в міністерстві очікують, що продаж державних активів принесе в бюджет 18,8 млрд грн замість початково запланованих 21,3 млрд грн.

  Також у бюджеті з’явився пункт про те, що нерозподілені залишки субвенцій на соціально-економічний розвиток та розвиток охорони здоров’я у селах залишатимуться на рахунках місцевих бюджетів. Міста зможуть витратити ці кошти у 2019 році.

  До слова, 5 грудня голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», документ відправили на підпис президенту.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ