Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Київрада відмінила сесію, на якій мала розглянути питання створення музею на Поштовій

  • Розсилка
  Київрада відмінила сесію, на якій мала розглянути питання створення музею на Поштовій

  Засідання перенесли на 21 червня

  Київрада відмінила призначене на 14 червня засідання, на якому б мала розглядатися ситуація, що склалася навколо будівництва на Поштовій площі. Засідання перенесли на 21 червня. 

  «У четвер 21 червня о 11:00 відбудеться продовження пленарного засідання Київської міської ради від 07.06.2018», - йдеться у повідомленні.

  Як повідомлялося раніше, дослідниця історії Києва Аннабелла Моріна закликала усіх небайдужих киян прийти у четвер об 11:30 до Київради, щоб відстояти створення музею.

  Нагадаємо, 7 червня Київська міська рада провалила рішення про припинення інвестиційного договору із забудовником торгово-розважального центру на Поштовій площі в Києві. 

  У другому читанні депутати розглядали правки автора проекту Сергія Гусовського («Самопоміч») з урахуванням позиції Музею історії Києва, а також редагування депутата від «Солідарності» Вікторії Мухи. Однак жодна група правок не знайшла підтримки в Київраді.

  Як повідомлялося, 19 квітня Київрада прийняла за основу проект рішення, який передбачає розірвання інвестиційного договору з компанією забудовником, повернення ділянки на Поштовій площі громаді Києва і подальше створення музею.

  Проект підготовлений депутатом від «Самопомочі» Сергієм Гусовським, він передбачає передачу земельної ділянки та недобудованого об'єкта «Музею історії Києва», проведення археологічних досліджень ДП «Центр археології Києва Інституту археології НАН України» і подальше створення музею за проектом, який здобуде перемогу на міжнародному конкурсі.

  Нагадаємо, кілька років тому під час будівництва підземного торговельного центру на Поштовій площі у Києві археологи розкопали вулицю XI-XII століть. Серед знахідок: печатки княжої доби, наконечники стріл, прикраси, стремена, глиняний посуд.

  Роботи учених на цьому місці тривали з весни 2015-го. Але на початку 2017-го процес зупинився через небажання інвестора продовжувати фінансувати дослідження. Забудовником підземного простору площі виступає фірма, яку пов’язують із Андрієм Кравцем, відомим як «завгосп Януковича» (тендер на будівництво торговельного центру виграло створене за два місяці до конкурсу ТОВ «Хенсфорд-Україна» - «Главком»).

  Читайте також матеріал «Главкома» Дослідниця історії Києва Аннабелла Моріна: Поштову площу передали фірмі «завгоспа Януковича» за 3,6 млн грн

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ