рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Київська влада оголосила про підвищення вартості проїзду у транспорті

  • Розсилка
  Київська влада оголосила про підвищення вартості проїзду у транспорті

  За разову поїзду доведеться сплатити 8 грн

  Із 14 липня 2018 року вартість проїзду у міському транспорті столиці зросте. І складатиме від 6,3 гривень – за умови користування проїзним квитком або безконтактною карткою, та 8 гривень – за разову поїздку. Про це під час брифінгу повідомив заступник голови КМДА Дмитро Давтян.

  «Із 14 липня встановлюється новий тариф на проїзд у міському транспорті столиці. Пасажири, котрі користуються проїзними квитками на місяць та безконтактними картками, при їх поповненні сплачуватимуть за одну поїздку від 6,3 гривень, – повідомив заступник голови КМДА. – Тобто міська адміністрація встановлює максимально низьку вартість проїзду саме для киян, які користуються транспортом постійно, а 8 гривень сплачуватимуть пасажири, що користуються міським громадським транспортом інколи або гості столиці».

  За його словами, останнє підвищення тарифів до економічно обґрунтованого рівня відбулось у лютому 2015 року. А у 2017 році відбулось коригування окремих його складових.

  «Із 2015 року в країні зросли тарифи на електроенергію – у 5,4 рази, вартість дизельного палива – у 1,5 рази, вартість шин – у 1,5 рази, індекс споживчих цін за вказаний період (2015-2017 рік) становить 183%», – підкреслив Дмитро Давтян.

  Він наголосив: наразі економічно обґрунтований тариф на перевезення одного пасажира, що враховує всі видатки, становить у метро – 8,27 грн, у наземному транспорті – 8,77 грн.

  «Тобто нинішнє зростання є компромісним, і воно менше від необхідного», – зазначив заступник голови КМДА.

  Дмитро Давтян додав, що принциповою умовою міського голови Віталія Кличка було збереження всіх пільг на проїзд громадським транспортом: для пенсіонерів, ветеранів АТО, чорнобильців та інших пільгових категорій населення проїзд залишиться безкоштовним.

  «Це складне рішення. І ми вимушені були його ухвалити, аби уникнути загрози транспортного колапсу в столиці», – підсумував він.

  Раніше повідомлялося, що комунальне підприємство «Київпастранс» має намір підвищити тарифи на проїзд у наземному комунальному транспорті Києва до 8 гривень з 15 липня 2018 року.

  Наразі столична влада завершує процес розрахунків щодо підвищення тарифів на проїзд в громадському транспорті.

  У КМДА заявили, що для підвищення вартості проїзду у столиці існує низка об’єктивних причин. 


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ