При отриманні картки киянина більше не нав’язуватимуть банківські картки
![При отриманні картки киянина більше не нав’язуватимуть банківські картки](/img/article/5351/47_main-v1539170431.jpg)
Банківським установам забороняється вимагати від громадян придбання інших банківських продуктів та послуг при оформленні картки киянина
На засіданні Київської міської ради депутати внесли зміни до рішення «Про запровадження у місті Києві багатофункціональної електронної картки «Картка киянина».
Документ доповнили окремим положенням, відповідно до якого банківським установам - учасникам проекту забороняється вимагати від громадян придбання інших банківських продуктів та послуг при оформленні картки киянина. Про це повідомляє прес-служба Київради.
«Останнім часом громадяни дедалі більше скаржаться на те, що працівники банку вимагають придбання інших банківських продуктів та послуг, які реалізуються банківською установою та не пов’язані з проектом «Картка киянина». Наприклад, від містян вимагають переведення пенсійних виплат для отримання в ПАТ «Державний ощадний банк України». При цьому, у випадку відмови, працівники банківської установи відмовляються приймати документи, необхідні для випуску картки. Це становить суттєву загрозу правам та інтересам киян, оскільки картка киянина є не тільки платіжною карткою, а багатофункціональним електронним рішенням, яке дозволяє користуватися багатьма міськими електронними сервісами та отримувати соціальні пільги», - зазначив ініціатор рішення, депутат Київради Сергій Артеменко.
Також, відповідно до рішення, не допускається відмова банківською установою у реєстрації, обліку та випуску «Картки киянина» у разі відмови громадян від придбання інших банківських продуктів та послуг. Порушення зазначених вимог пропонується визначити як підставу для можливості перегляду рішення про участь банківської установи у проекті.
Рішення підтримали 72 депутати Київради.
Коментарі — 0