Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Чалий розповів, яку зброю США надали Україні

  • Розсилка
  <span>Валерій Чалий</span> - Чалий розповів, яку зброю США надали Україні
  Валерій Чалий

  Україна отримує американську зброю за кількома контрактами

  Україна вже нині отримує оперативно-тактичну зброю, зокрема гранатомети від США.

  Про це в інтерв’ю «Радіо Свобода» розповів надзвичайний і повноважний посол України у США Валерій Чалий.

  «Я тільки можу сказати, що всі контракти, які існують, знаходяться в рамках міжнародного законодавства. І Україна, як країна, що належним чином виконує вимоги експортного контролю, має право на закупівлю озброєнь. Список ширший, але обмежується тактичним видом озброєнь, летальним у тому числі. Тому мені дивно було чути деяких наших політиків, що Америка не надає зброї. Америка надає зброю, але ця зброя оперативно-тактична. Це наступний етап поглиблення взаємодії і, очевидно, більш потужний сигнал Росії», – заявив він.

  На думку Чалого, президент США Дональд Трамп підпише законопроект про надання Україні 50 мільйонів доларів на летальне озброєння, що вже пройшов Конгрес та Сенат, ще у цьому році.

  «А що стосується надання більш потужної летальної зброї, то це окреме рішення, яке має бути прийняте саме президентом, всі підготовчі процедури на сьогоднішній день проведені. Це політичне рішення, і воно буде прийматись з огляду на національні інтереси США. Сподіваємось, що наші аргументи про те, що надання такого озброєння ще до президентських виборів у Росії, є дуже важливим і стане додатковим важелем впливу, будуть почуті», – сказав посол.

  «У Вашингтона – чітка позиція щодо України в частині спільного захисту безпеки в Європі, а відтак і суверенітету, територіальної цілісності України... Чи це є стратегія на багато років вперед? Я б так не сказав. Стратегії на десятиріччя вперед немає, але стосовно дій на наступні роки і підтримки України, така позиція є, і вона консолідуюча», – резюмував Чалий. 

  Нагадаємо, радники президента США Дональда Трампа можуть запропонувати йому схвалити варіант із наданням Україні гранту в розмірі 47 мільйонів доларів на купівлю американської зброї для стримування агресії РФ.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ