Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Цього року ввезення в Україну вживаних автівок зросло у шість разів

  • Розсилка
  Цього року ввезення в Україну вживаних автівок зросло у шість разів

  У жовтні в Україну було ввезено понад 7 тис. вживаних автомобілів

  За 10 місяців 2017 року на митну територію України імпортовано 123 тис. автомобілів та сплачено до бюджету 17,4 млрд грн митних платежів. З них 56 тис. – вживаних транспортних засобів, з імпорту яких сплачено 4,3 млрд грн митних платежів. Про це повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби України.

  Зазначається, що за січень-жовтень 2017 року обсяги митного оформлення вживаних авто зросли у 6 разів.

  «Якщо раніше в середньому за місяць ввозилося близько 1 тисячі вживаних авто, то у поточному році – майже 6 тисяч авто щомісячно, а у жовтні ввезено понад 7 тисяч таких автомобілів», - інформують у ДФС.

  За даними фіскальної служби, такому зростанню сприяли внесені зміни до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів, якими знижено ставки акцизного податку на легкові автомобілі, що були у використанні, в 10-20 разів.

  «Це сприяло зменшенню загального податкового навантаження, яке на сьогодні складає приблизно 35-40% до вартості автомобіля. До набрання чинності закону акцизний податок був настільки великий, що податкове навантаження на вживаний транспортний засіб сягало 90% – майже стільки, скільки коштував цей автомобіль», - зазначають у ДФС.

  Ця норма діє з 1 серпня 2016 року (часу набуття чинності Закону України «Про внесення зміни до підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів») до 31 грудня 2018 року.

  Скористатися можливістю ввезення транспортних засобів за зниженими ставками акцизного податку можуть як фізичні так і юридичні особи.

  Як повідомляв «Главком», станом на листопад, в Україні незаконно перебувають майже 240 тис. авто із майже 400 тис. машин з іноземною реєстрацією. 

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ