Європарламент підтримав нові торговельні преференції для України

  «За» проголосували 566 депутатів, «протии» - 96
  Європейський парламент у вівторок проголосував за надання Україні додаткових торгівельних преференцій. «За» проголосували 566 депутатів, «протии» - 96. [READ_MORE] «Ми досягли згоди під час тріалогу, тому що Україна розраховує на нашу підтримку. Ми маємо пам’ятати, що український уряд намагається
  • 4 Липня, 14:30
  • Розсилка

  «За» проголосували 566 депутатів, «протии» - 96

  Європейський парламент у вівторок проголосував за надання Україні додаткових торгівельних преференцій.

  «За» проголосували 566 депутатів, «протии» - 96.  «Ми досягли згоди під час тріалогу, тому що Україна розраховує на нашу підтримку. Ми маємо пам’ятати, що український уряд намагається впроваджувати реформи на тлі наслідків від анексії Криму, а також військового конфлікту на сході, спровокованого Росією. Надаючи нові преференції, ми хочемо підтримати продовження реформ і надати поштовх для збільшення обсягів торгівлі», - сказав доповідач з українського питання євродепутат Ярослав Валеса.

  Відповідно до досягнутих домовленостей, квоти на томати, пшеницю, кукурудзу та мед будуть збільшені, але не у тому обсязі, як раніше це пропонувалося Європейською комісією, сечовину з пропозицій виключено.

  Зокрема, встановлені наступні річні квоти: для меду – 2,5 тис. т, томатів оброблених – 3 тис. т, пшениці – 65 тис. т, кукурудзи – 625 тис. т, ячменю – 325 тис. т.

  Преференції будуть запроваджені на термін до трьох років, як доповнення до Угоди щодо поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

  Ухвалене сьогодні Європарламентом рішення ще має затвердити Рада ЄС.

  В Україні розраховують на початок дії тимчасових автономних торговельних преференцій Європейського Союзу для України восени.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ