Комісія ООН зібрала докази для засудження Асада за військові злочини

  Росія своїм правом вето в Раді безпеки ООН блокує створення трибуналу
  Міжнародна комісія ООН з розслідування порушень прав людини в Сирії зібрала достатньо доказів військових злочинів президента Башара Асада, щоб засудити його. Про це заявила представниця комісії Карла дель Понте, передає Reuters. Дель Понте минулого тижня заявила, що залишає комісію через відсутність результатів та нездатність Радбезу ООН створити
  • 13 Серпня, 15:43
  • Розсилка
  ООН
  ООН

  Росія своїм правом вето в Раді безпеки ООН блокує створення трибуналу

  Міжнародна комісія ООН з розслідування порушень прав людини в Сирії зібрала достатньо доказів військових злочинів президента Башара Асада, щоб засудити його. Про це заявила представниця комісії Карла дель Понте, передає Reuters.

  Дель Понте минулого тижня заявила, що залишає комісію через відсутність результатів та нездатність Радбезу ООН створити спеціальний трибунал для Сирії, який міг би спробувати засудити військових злочинців.

  Вона сказала, що доказів зібрано достатньо, щоб засудити Асада за військові злочини.

  «Так, я впевнена, що справа готова. Саме тому ситуація настільки розчаровує. Попри це, немає прокурора та немає суду», — сказала вона.

  Уряд Сирії заперечує повідомлення комісії про широкомасштабні військові злочини, вчинені державними збройними силами та службами безпеки Сирії.

  Вона наголосила, що попри наявність доказів, скоріш за все, справа не дійде до суду.

  «Протягом шести років комісія розслідувала: тепер прокурор повинен продовжувати свою роботу і приводити військових злочинців до спеціального суду, але це саме те, що блокує Росія своїм правом вето в Раді Безпеки ООН», — сказала Дель Понте.

  Нагадаємо, понад 600 тисяч сирійських біженців у період між січнем і липнем 2017 року повернулися до своїх домівок.

  Джерело: Громадське

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ