Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Меркель хоче до середини січня сформувати контури коаліційної домовленості з соціал-демократами

  • Розсилка
  Ангела Меркель та лідер СДПН Мартін Шульц - Меркель хоче до середини січня сформувати контури коаліційної домовленості з соціал-демократами
  Ангела Меркель та лідер СДПН Мартін Шульц

  Від успіху коаліціади в ФРН залежать плани реформування єврозони

  Канцлерка ФРН Ангела Меркель в понеділок заявила про те, що хотіла б завершити перший етап переговорів щодо формування коаліції із СДПН до середини січня 2018 року. Дану заяву очільниця німецького уряду зробила у відповідь на питання на скільки реалістичним є домовленість про презентацію ідей щодо реформування єврозони на березень 2018 року на фоні проблем із формуванням в ФРН правлячої коаліції. Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters.

  Заяву про завершення етапу переговорів, під час якого сторони зясовують позиції одна одної щодо принципових питань внутрішньої і зовнішньої політики Ангела Меркель зробила після засідання виконавчої ради ХДС. У разі якщо даний етап переговорів пройде успішно, то СДПН і ХДС/ХСС перейдуть до напрацювання коаліційної угоди, яка визначатиме напрямки роботи уряду на наступні чотири роки.

  При цьому частина соціал-демократів хотіла б співпрацювати із ХДС/ХСС поза рамками формальної коаліційної угоди, щоб таким чином зберегти собі простір для маневру. Перш за все це стосується збереження певної віддаленості в очах виборців, оскільки очільники СДПН вважають, що близькість до ХДС/ХСС протягом 2013-2017 років коштувала партії підтримки електорату на останніх виборах до Бундестагу в вересні 2017 року. При цьому Ангела Меркель відхиляє ідею правління великої коаліції без формальної коаліційної домовленості. Оскільки таким чином на її думку уряд не буде стабільним. 

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ