Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Міжнародний суд у Гаазі підтвердив: анексія Криму – міжнародний конфлікт

  • Розсилка
  <p>Російські окупанти під час анексії Криму у 2014 році</p> - Міжнародний суд у Гаазі підтвердив: анексія Криму – міжнародний конфлікт

  Російські окупанти під час анексії Криму у 2014 році

  Оцінка Міжнародного кримінального суду визначає правову основу для поточного аналізу інформації про злочини

  Канцелярія прокурора Міжнародного кримінального суду оприлюднила звіт із попереднього розслідування за 2018 рік, в якому повторена оцінка подій у Криму після початку російської агресії.

  Про це повідомляє «Радіо Свобода».

  «У 2016 році канцелярія прокурора оприлюднила оцінку ситуації на території Криму і Севастополя, яку вона кваліфікувала як міжнародний збройний конфлікт між Україною і Російською Федерацією, який виник не пізніше, ніж 26 лютого 2014 року. Згідно з оцінкою канцелярії прокурора, до ситуації в Криму лишається застосованим право міжнародних збройних конфліктів і після 18 березня 2014 року, тому що в Криму і Севастополі фактично зберігається стан окупації», – йдеться у звіті.

  Як стверджують у канцелярії, хоча така оцінка є попередньою, вона визначає правову основу для поточного аналізу інформації про злочини, ймовірно скоєні в контексті окупації Криму з 20 лютого 2014 року.

  На цей звіт, датований 5 грудня, зокрема звернули увагу в прокуратурі Автономної республіки Крим. Як стверджують у відомстві, прокуратура АРК спільно з низкою правозахисних неурядових організацій надіслали до Міжнародного кримінального суду чотири повідомлення про правопорушення на окупованому півострові.

  «Переміщення та видворення осіб, переміщення засуджених, порушення права власності, а також примус громадян України – жителів тимчасово окупованої території до служби в Збройних силах Російської Федерації», – наводить перелік прес-служба прокуратури Криму.

  Як відомо, Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

  До слова, цього тижня  Україна в рамках 25-ї зустрічі міністрів закордонних справ країн ОБСЄ надала докази мілітаризації Росією анексованого нею Криму.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ