Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Порошенко пропонує Раді скасувати е-декларування для «антикорупціонерів»

  • Розсилка
  <p>Глава держави ініціює звітування громадських організацій</p>
<div></div> - Порошенко пропонує Раді скасувати е-декларування для «антикорупціонерів»

  Глава держави ініціює звітування громадських організацій

  Ініціатива передбачає скасування зобов’язання представників ГО подавати звітність у рамках е-декларування

  Президент Петро Порошенко подав на розгляд Верховної Ради проекти законів «Про внесення змін до Податкового кодексу» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об’єднань та використання міжнародної технічної допомоги». Напередодні ці проекти були презентовані під час зустрічі з представниками громадських організацій, передає Банкова.

  «Як ми і домовлялись, законопроекти підготовлено, і я їх вношу», - сказав Порошенко.

  Глава держави також підкреслив, що розраховує на підтримку цих документів парламентом у першому читанні ще на цій сесії. Він зазначив, що зауваження та пропозиції від громадських організацій можна буде внести під час підготовки законопроекту до другого читання.

  Низку зауважень, висловлених громадськими організаціями, було враховано за результатами зустрічі.

  Петро Порошенко підкреслив важливість об’єднання зусиль з громадськими організаціями для досягнення позитивного результату.

  Глава держави також подякував заступнику глави Адміністрації президента Дмитру Шимківу за роботу над проектами та багато консультацій, проведених із міжнародними партнерами, представниками країн Великої сімки та ЄС. За його словами, в законопроектах було враховано європейський та північноамериканський досвід у питаннях діяльності громадських організацій та їхнього публічного звітування.

  Шимків наголосив, що законопроектами запропонована прозорість громадських організацій і тих фізичних осіб-підприємців, хто отримує напряму кошти донорів - міжнародну технічну допомогу. Він також підкреслив, що публічну звітність подаватимуть всі громадські організації без огляду на спеціалізацію та джерела доходів. Однак звіти стосуватимуться виключно діяльності організацій і не будуть містити інформації стосовно власності чи будь-якого майна цих організацій або їх посадових осіб.

  Дмитро Шимків наголосив, що законодавча ініціатива передбачає скасування зобов’язання фізичних осіб - представників громадських організацій подавати звітність у рамках е-декларування, як передбачено законом «Про запобігання корупції».

  Нагадаємо, у квітні стало відомо, що в Адміністрації президента погодилися, що е-декларування для громадських активістів є нонсенсом.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ