Президент Філіппін заявив про погрози «війною» з боку Китаю

  Родріго Дутерте сказав, що погрози мали місце зовсім недавно
  Президент Філіппін Родріго Дутерте в п'ятницю заявив, що лідер Китаю Сі Цзіньпін погрожував йому початком війни, якщо Філіппіни почнуть буріння в спірній частині Південно-Китайського моря. За словами Дутерте, це попередження носило дружній, але твердий характер і було зроблено п'ять днів тому під час зустрічі двох лідерів у Пекіні. Дутерте додав,
  • 20 Травня, 08:39
  • Розсилка
  Родріго Дутерте
  Родріго Дутерте

  Родріго Дутерте сказав, що погрози мали місце зовсім недавно

  Президент Філіппін Родріго Дутерте в п'ятницю заявив, що лідер Китаю Сі Цзіньпін погрожував йому початком війни, якщо Філіппіни почнуть буріння в спірній частині Південно-Китайського моря.

  За словами Дутерте, це попередження носило дружній, але твердий характер і було зроблено п'ять днів тому під час зустрічі двох лідерів у Пекіні.

  Дутерте додав, що Маніла має намір реалізувати рішення міжнародного арбітражу в Гаазі, який визнав, що спірні акваторії і території архіпелагу Спратлі належать Філіппінам, і почати там нафтовидобуток.

  Китай, який вважає ці води і землі своїми, відмовився визнати вердикт суду.

  Як розповів Дутерте, Сі Цзіньпін сказав йому: «Ми друзі. Ми не хочемо сваритися з вами. Ми хочемо підтримувати нинішні теплі взаємини. Але якщо ви будете наполягати, ми почнемо війну».

  Дутерте розповів про цей епізод в той же день, як Китай і Філіппіни відновили переговори, метою яких є вирішення територіальних суперечок.

  Нагадаємо, у липні 2016 року Постійна палата третейського суду в Гаазі відмовила Пекіну у претензіях щодо акваторії та островів Південнокитайського моря. Міжнародний арбітраж постановив, що жоден з островів та рифів у архіпелазі Спратлі не є винятковою економічною зоною Китаю. У вердикті йдеться, що Китай порушив суверенітет Філіппін.

  Джерело: Голос Америки

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ