Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Рада може затвердити отримання пенсій для жителів ОРДЛО без довідки переселенця

  • Розсилка
  Рада може затвердити отримання пенсій для жителів ОРДЛО без довідки переселенця

  Тука підтримує ініціативу розірвати зв'язок між статусом вимушено переміщеної особи і можливістю отримувати пенсії

  Верховна Рада України може розглянути законопроект про спрощення процедури виплати пенсій жителям окупованих районів Донецької та Луганської областей. Про це сказав заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука.

  За його словами, поправка, яку пропонують депутати, дозволить пенсіонерам отримувати виплати без оформлення довідки переселенця на підконтрольній силам АТО території.

  «Є ініціатива, і я її абсолютно підтримую, розірвати зв'язок між статусом вимушено переміщеної особи і можливістю отримувати пенсії. Будь-який пенсіонер, який живе на неконтрольованій території, повинен мати можливість після перетину лінії зіткнення звернутися в певні банківські установи державних банків. Після проходження верифікації людина повинна отримати свою чесно зароблену роками пенсію», - заявив він в коментарі «112 Україна».

  Тука стверджує, що таким чином вдасться протидіяти корупції в соціальних службах, співробітники яких пенсіонерам видають «липові» довідки переселенців.

  «Попередньо збільшення кількості вимушених переселенців дає нашим статистичним органам неправдиву інформацію, адже наступним кроком після підрахунку кількості вимушено переміщених осіб призначаються певні субвенції, освітня, медична, в залежності від кількості людей, які нібито живуть на тій чи іншій території. В кінці кінців ми своїми незграбними діями породили величезну корупційну махину, яка полягає в тому, що люди, які мешкають на контрольованих територіях, щоб отримати статус вимушено переміщеного, платить дрібні, але постійні хабарі працівникам соціальної служби на місцях, які, все прекрасно знаючи, розуміючи, видають жителям «липові» довідки за певну мзду, після цього починається постійно діюча процедура верифікації. Щоб проходити час від часу цю верифікацію, люди також кожного разу платять данину», - констатував Тука.

  Нагадаємо, для отримання виплат пенсіонерам, що проживають в окремих регіонах Донецької та Луганської областей, на сьогоднішній день необхідно оформити статус внутрішньо переміщеної особи, а також з'являтися на підконтрольній силам території АТО раз в 60 днів.

  11 жовтня в Україні набула чинності пенсійна реформа.

  Згодом у Пенсійному фонді пояснили, кому найбільше підвищать пенсії, а у Гройсмана розповіли, звідки взяли гроші на підвищення пенсій.

  Більше читайте в матеріалі «Главкома» Підвищення пенсій: чому не усім і не відразу? Відповідає Пенсійний фонд

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ