Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  СКМ виграла справу в суді Кіпру - активи групи «розморожені»

  • Розсилка
  СКМ виграла справу в суді Кіпру - активи групи «розморожені»

  Кіпрський суд «розморозив» активи компанії Ахметова

  У середу, 6 червня, Окружний суд Нікосії виніс рішення на користь української фінансово-промислової групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ), скасувавши попереднє розпорядження про обмеження на відчуження деяких активів холдингу. Таким чином, в даний час активи СКМ «розморожені».

  «Ми дуже раді сьогоднішнім рішенням Окружного суду Нікосії - про скасування судової заборони, а значить, про зняття всіх обмежень на розпорядження активами групи СКМ, на які були накладено заборону, - заявив директор з міжнародних відносин та зв'язків з інвесторами CКM Джок Мендоза-Вілсон . - Більш того, в своєму рішенні суд зазначив, що в грудні 2017 року компанія Raga Establishment Ltd неправомірно домоглася судової заборони, для якої були відсутні реальні підстави. Це наочно демонструє поведінку Raga Establishment Ltd в суперечці і істинний характер її позовів проти групи СКМ на території Кіпру. Ми наполягаємо, що всі ці позови є безпідставними, так само як і судова заборона, яка сьогодні була скасована. СКМ продовжить активно захищатися від позовів Raga Establishment Ltd і відстоювати свої позиції на території Кіпру і в інших юрисдикціях».

  Нагадаємо, що в кінці 2017 року внаслідок правового спору групи СКМ з компанією Raga Establishment Ltd щодо статусу ПАТ «Укртелеком» Окружний суд Нікосії наклав тимчасовий арешт (на суму до $820 млн.) на низку компаній групи СКМ, розташованих на Кіпрі.

  Причиною судових розглядів стали юридичні умови договору купівлі-продажу «Укртелекому» групі СКМ в 2013 році. У документі, стверджують юристи вітчизняного холдингу, продавець в особі Raga Establishment Ltd заявив про виконання умов приватизаційного договору 2011 року, укладеного з Фондом державного майна України (ФДМУ). Нагадаємо, що мова йде про взяті Raga Establishment Ltd на себе зобов'язання інвестувати кошти в розвиток інфраструктури ПАТ «Укртелеком».

  У СКМ заявляють, що дане зобов'язання не було виконано. Більш того, після того, як групі стало про це відомо, вона спробувала розірвати угоду і зажадала повернути їй передоплату в розмірі $100 млн. Однак Raga Establishment Ltd подала позов проти CКM з вимогою виплатити їй за актив повну суму в розмірі $760 млн.

  У вересні 2016 року СКМ подала зустрічний позов до Лондонського міжнародного арбітражного суду (LCIA), вимагаючи анулювати угоду купівлі-продажу ПАТ «Укртелеком», в результаті чого акції найбільшого вітчизняного оператора фіксованого зв'язку були б повернуті Raga Establishment Ltd, а СКМ повернула би суму передоплати. Поки йшли арбітражні розгляди, в квітні 2017 року ФДМУ подав позов про розірвання приватизаційного договору і повернення акцій «Укртелекому» в державну власність, що свідчить про невиконання Raga Establishment Ltd зобов'язань по приватизаційній угоді.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ