Суд виручив Ляшка: прокурорам не дозволили перевіряти е-декларацію політика

Суд виручив Ляшка: прокурорам не дозволили перевіряти е-декларацію політика
Олег Ляшко

Головного радикала країни підозрюють в ухиленні від сплати податків

Печерський райсуд Києва відмовив Генпрокуратурі у проведенні позапланової перевірки інформації про сплату податків та зборів, що відображено в електронній декларації за 2016 рік народного депутата і лідера Радикальної партії Олега Ляшка.

Як стало відомо «Главкому», таку ухвалу суду 21 червня оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

У клопотанні прокурор розписав: 30 січня цього року проти Ляшка відкрито карну справу за ч. 3 ст.212 КК України («Ухилення від сплати податків, зборів»).

Так, нардеп подав до Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну електронну декларацію за 2015 рік, у якій вказав наявність готівки у розмірах 890 тис. грн, $740 тис. і 90 тис. євро. Ще зазначив в е-декларації - 12 об'єктів цінного рухомого майна без деталізації їхньої цінності та набуття впродовж 2009–2013 років у власність 10 об'єктів нерухомого майна без відомостей щодо вартості.

Відповідно до інформації про доходи, отримані від податкових агентів за 1998–2015 роки виплачений дохід Ляшком становив 3,3 млн грн, а сплачено податків – 398,3 тис. грн.

ГПУ наголосило, що у лютому Печерський райсуд уже призначав податкову перевірку статків і витрат Олега Ляшка, але вона не охопила 2016 рік. Тому, на думку слідства, є наявні обставини, що можуть свідчити про порушення платником податків чинного податкового законодавства.

Слідчий суддя Кристина Тарасюк, відмовляючи у задоволенні клопотання Генпрокуратури, пояснила: «народний депутат України Олег Ляшко як фізична особа, не будучи платником податків, в тому числі самозайнятою особою, не може розглядатися в якості ймовірного суб'єкту злочину, передбаченого ст. 212 КК України». Вона також констатувала відсутність кримінальної справи проти нардепа-радикала за ст. 368-2 КК України (незаконне збагачення), яка би дозволила проведення такої перевірки.

Як повідомляв «Главком», за 2016 рік Олег Ляшко задекларував дві квартири в Києві та цінний подарунок від мами.

Нагадаємо, що Генеральна прокуратура вирішила позапланово перевірити електронні декларації 29 народних депутатів. Серед них є народний депутат від Радикальної партії Андрій Лозовий. 21 червня Генеральна прокуратура України направила до Верховної Ради подання на зняття депутатської недоторканності з цього народного депутата. Причиною названо ознаки ухилення від сплати податків у розмірі 1 млн 846 тис. грн.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: