Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Танкери з російською нафтою застрягли у черзі при проході через Босфор

  • Розсилка
  <p>Танкер в проливі Босфор</p> - Танкери з російською нафтою застрягли у черзі при проході через Босфор

  Танкер в проливі Босфор

  Фото: Reuters

  Через запізнення танкерів від графіка відвантаження відстає порт Новоросійськ, через який РФ продає близько 14% від всієї експортованої нафти

  Поставки російської нафти через Чорне і Середземне море до Європи опинилися під загрозою через рішення Туреччини змінити правила судноплавства через Босфор і Дарданелли.

  Про це пише видання finanz.ru.

  Біля входу в турецькі протоки, через які щорічно провозиться 120 млн тонн нафти з Росії, Казахстану і Азербайджану, утворилися рекордні «пробки» з нафтових танкерів.

  Як повідомляє Bloomberg з посиланням на дані Tribecca Shipping, якщо влітку проходження проток доводилося чекати 1-2 дні, то тепер середній термін очікування на виході з Чорного моря становить 13 днів, а на вході – 15. В результаті кожен танкер, що перевозить російську нафту, а потім повертається в порт для нового завантаження, змушений майже місяць проводити в очікуванні біля кордону турецьких територіальних вод.

  Зазначається, що затримки почалися восени після того, як у вересні Туреччина посилила правила навігації, розширивши список суден, які зобов'язані використовувати буксир в протоках.

  До початку зими в «пробці» на виході з Чорного скупчилися танкери, що несуть на борту 39 млн барелів нафти, підрахували в Tribecca.

  «Якщо затримки триватимуть і посиляться, середземноморські нафтопереробні заводи дуже скоро опиняться в складному становищі», - говорить директор Facts Global Energy Джеймс Девіс.

  Через запізнення танкерів від графіка відвантаження відстає порт Новоросійськ, через який Росія продає близько 14% від всієї експортованої нафти, або близько 720 тисяч барелів на день.

  Згідно з планом міненерго РФ, який наводить Reuters, в першому кварталі на експорт передбачалося відправити 61,7 тонн нафти, з яких 8,6 млн тонн - через Новоросійськ.

  Альтернативний маршрут для танкерів в Європу - через Балтійське море. Сумарно порти Приморськ і Усть-Луга за січень-березень повинні відвантажити 18,8 млн тонн, або кожен третій барель, проданий за кордон.

  До слова, у січні в Росії сталася пожежа на найбільшому в країні нафтовому родовищі.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ