Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У Литві злякалися, що українці відберуть у місцевих роботу

  • Розсилка
  <p>Найчастіше у Литві українці влаштовуються будівельниками і водіями</p> - У Литві злякалися, що українці відберуть у місцевих роботу

  Найчастіше у Литві українці влаштовуються будівельниками і водіями

  Наплив робочої сили, що хлинув з України, змусив уряд країни переглянути вимоги щодо працевлаштування іноземців

  Трудова імміграція з України в Литві набула такого масштабу, що уряд Литви вирішив встановити квоти для іноземних працівників на деякі професії. Про це заявив віце-канцлер Дейвідас Матуленіс, повідомляє в середу, 16 травня Інтерфакс-Україна.

  «Може початися процес витіснення з ринку праці наших громадян, оскільки це більш дешева робоча сила», - заявив Матуленіс агентству BNS після засідання уряду в середу.

  За його словами, зараз це питання найбільш актуальне через зростання кількості українських водіїв і будівельників.

  Квоти не діятимуть щодо кваліфікованого персоналу. За встановлення квот буде відповідати Міністерство соціального захисту і праці, також планується залучити експертів з Центру науково-дослідного моніторингу та аналізу.

  Конкретні пропозиції будуть висунуті до жовтня.

  Також уряд вирішив посилити порядок відрядження громадян третіх країн у Литву - передбачається повернутися до системи дозволів на роботу.

  При цьому кабінет міністрів Литви вирішив полегшити приїзд для громадян США, Японії, Південної Кореї, Канади, Австралії, Нової Зеландії - щодо них застосовуватимуться вимоги, подібні до тих, що висуваються до громадян Євросоюзу.

  В цілому за перші чотири місяці 2018 року в Литву прибули понад 12 тис. іммігрантів. У порівнянні з колишніми роками цей показник зріс удвічі.

  У минулому році робочі візи або посвідки на проживання на підставі роботи були надані майже 34,5 тис. іноземців, з них близько 20 тис. - громадянам України.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ