У МЗС Латвії підтримали мовну норму у новому українському законі про освіту

  Міністр закордонних справ Латвії наголосив на важливості створення передумов для вивчення державної мови серед молоді
  Міністр закордонних справ Латвії Карліс Шадурскіс назвав зрозумілими кроками мовну норму в українському законі про освіту. Про це повідомляє МЗС України. «Кроки України щодо забезпечення передумов для вивчення державної мови в системі освіти є зрозумілими», — заявив латвійський міністр під час зустрічі з
  • 29 Вересня, 21:59
  • Розсилка

  Міністр закордонних справ Латвії наголосив на важливості створення передумов для вивчення державної мови серед молоді

  Міністр закордонних справ Латвії Карліс Шадурскіс назвав зрозумілими кроками мовну норму в українському законі про освіту.

  Про це повідомляє МЗС України.

  «Кроки України щодо забезпечення передумов для вивчення державної мови в системі освіти є зрозумілими», — заявив латвійський міністр під час зустрічі з українським колегою Павло Клімкіним.

  Шадурскіс наголосив на важливості створення передумов для вивчення державної мови серед молоді, як приклад навівши Латвію.

  Клімкін заявив про зацікавленість латвійським досвідом щодо функціонування системи освіти з використанням мов національних меншин, а також ознайомив його з основними положеннями закону про освіту.

  Клімкін і Шадурскіс підписали міжурядову угоду про співпрацю в сфері освіти, науки, молоді і спорту.

  Нагадаємо, 25 вересня президент України Петро Порошенко підписав закон про освіту.

  Угорщина через український закон про освіту хоче розслідування від ООН.

  Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сиятро заявив, що уряд Угорщини вирішив блокувати всі подальші рішення Європейського союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закону «Про освіту».

  Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич анонсувала дату переговорів між Україною та Угорщиною щодо закону «Про освіту». При цьому зустріч із міністром освіти Румунії відбудеться вже цієї середи, 27 вересня.

  Через протести ряду країн, передусім Угорщини, Україна направила статтю 7 закону про освіту на експертизу до Ради Європи.

  Закарпатська облрада звернулася до президента щодо скандального закону про освіту.

  15 вересня в розпорядженні «Главкома» опинився повний текст звернення депутатів Закарпатської обласної ради до президента України, в якому вони вказують на порушення прийнятим на початку вересня законом «Про освіту» конституційних прав національних меншин, зокрема, на навчання рідною мовою.

  Читайте також статтю: Новий закон «Про освіту». Депутати шоковані тим, за що проголосували

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ