рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Кількість заяв на працевлаштування українців у Польщі зменшується

  • Розсилка
  Кількість заяв на працевлаштування українців у Польщі зменшується
  Фото з відкритих джерел

  Популярність Польщі як місця сезонної роботи дещо зменшилася

  Голова комітету з питань міграції та працевлаштування Польсько-української господарчої палати Павло Кулага звернув увагу на тенденцію до зменшення числа заяв щодо працевлаштування громадян України в Польщі. Про це повідомляє «Польське радіо».

  «По-перше, 1 січня 2018 року заяви підприємців про намір прийняти на роботу іноземця стали платними, також цю процедуру змінено і видовжено, що ускладнило торгівлю фіктивними заявами. По-друге, в першій половині минулого року (до 11 червня 2017 року) ще не було безвізового руху для громадян України. Щоб працювати в Польщі на основі біометричного паспорта, надалі необхідна заява, проте можливість вільно перебувати в Шенгенській зоні сприяє також випадкам нелегального працевлаштування без документів, передусім в інших країнах ЄС. По-третє, популярність Польщі як місця сезонної роботи дещо зменшилася, а українці в першій половині 2018 року часто вибирали, наприклад, Чехію, Угорщину, балтійські та скандинавські країни та Ізраїль», - повідомив Павло Кулага.  Згідно з рапортом польського міністерства сім’ї, праці і соціальної політики (оприлюдненим 21 вересня), у першій половині 2018 року зареєстровано 692,4 тис. заяв про доручення виконання роботи громадянам України. Це на 212,4 тис. менше, ніж в аналогічний період 2017 року.

  Як повідомляв «Главком», у Польщі кількість українських студентів зросла з 10 тисяч до понад 35 тисяч осіб за 3 останні роки. Крім того, 29% опитуваних заявили, що після закінчення планують переїхати до іншої країни, 28% хочуть лишитися в Польщі і лише 9% збираються повернутись до України. Ще 26% студентів не визначилися.  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ