У Польщі опозиція вирішила продовжувати блокувати трибуну Сейму

  Польська опозиція блокуватиме трибуну до виконання вимог: переголосування бюджету і допуску журналістів до Сейму на попередніх умовах
  Польські провладні та опозиційні сили упродовж дня не змоги домовитися щодо виходу з кризової ситуації. Відтак, найбільша опозиційна партія «Громадянська платформа» (РО) продовжуватиме блокувати трибуну Сейму принаймні до четверга, передає Польське радіо. Сенат Польщі без внесення змін у четвер, попри протести сенаторів від опозиції,
  • 12 Сiчня, 01:56
  • Розсилка

  Польська опозиція блокуватиме трибуну до виконання вимог: переголосування бюджету і допуску журналістів до Сейму на попередніх умовах

  Польські провладні та опозиційні сили упродовж дня не змоги домовитися щодо виходу з кризової ситуації.

  Відтак, найбільша опозиційна партія «Громадянська платформа» (РО) продовжуватиме блокувати трибуну Сейму принаймні до четверга, передає Польське радіо.

  Сенат Польщі без внесення змін у четвер, попри протести сенаторів від опозиції, проголосував за закон про бюджет на 2017 рік. Таким чином, правляча партія «Право і Справедливість» (PiS), яка має більшість у Сеймі та Сенаті РП, відкинула вимоги більшості опозиційних партій знову розглянути в Сеймі закон про бюджет на 2017 рік, голосування за який у грудні минулого року опозиційні сили визнають нелегітимним.

  «Після того, що трапилося в Сенаті я хочу сказати, що польська держава не має бюджету. Ми вважаємо, що за цей закон проголосовано з порушенням на нелегальному засіданні фракції PiS»,- заявив в середу у парламенті лідер РО Гжегож Схетина.

  Він підкреслив, що його партія не змінює рішення і тому блокуватиме трибуну й надалі до виконання вимог: переголосування бюджету і допуску журналістів до Сейму на попередніх умовах, тобто без жодних обмежень.

  Тим часом, лідер PiS Ярослав Качинський висловив задоволення з приводу прийняття Сенатом закону про бюджет. Він має надію, що його незабаром підпише президент Анджей Дуда і документ відразу буде опублікований в урядовому збірнику законів.

  Качинський також сподівається, що меншість не може диктувати свої умови парламентській більшості, а блокування трибуни він назвав «дуже серйозним злочином проти країни» і дією, яка підпадає під визначення Кримінального кодексу Польщі.

  Партія влади очікує, що в четвер вранці маршалок Сейму Марек Кухцінський нормально відкриє засідання парламенту, а депутати РО далі не блокуватимуть трибуну Сейму.

  Увечері під польським парламентом відбулася акція протесту проти дій влади, яку організував Комітет захисту демократії (KOD).

  Нагадаємо: парламентська криза в Польщі розпочалась 16 грудня минулого року, коли маршалок Сейму Кухцінський виключив з роботи Сейму депутата РО Міхала Щербу, який виступав з трибуни, зокрема і проти планів канцелярії Сейму обмежити доступ для журналістів до зали засідань парламенту. За свого колегу заступилися інші опозиційні депутати, які заблокували трибуну, а згодом і президію Сейму. Відтак, маршалок Сейму розпорядився продовжити засідання у колонній залі, де силами депутатів PiS та кількох депутатів інших сил руками проголосовано за закон про бюджет на поточний рік. Опозиція визнає ці голосування незаконними, оскільки у сесійній залі, за їх словами, не було кворуму. Крім того, охоронці парламенту нібито не впускали опозиційних депутатів до цієї зали під час голосування.

  Криза у парламенті викликала суспільні протести у Польщі, блокування парламенту прихильниками опозиції і багатотисячні мітинги упродовж кількох днів. Утім, перед католицьким Різдвом протести вщухли, але опозиційні депутати на ротаційній основі увесь час продовжували залишатися у сесійній залі, блокуючи трибуну Сейму.

  Маршалок Сейму Кухцінський поки що відмовився змінювати правила доступу журналістів до парламенту без проведення широких консультацій з представниками ЗМІ. 

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ