Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У Польщі опрацьовують норми про вакцинацію українців

  • Розсилка
  Вакцинація для українців у Польщі точно не буде безкоштовною - У Польщі опрацьовують норми про вакцинацію українців
  Вакцинація для українців у Польщі точно не буде безкоштовною

  Головний санітарний лікар Польщі сказав, що кір до країни привозять, в основному, українці

  У четвер, 8 листопада, головний санітарний інспектор Ярослав Пінкас повідомив про те, що триває робота над положеннями про вакцинацію іноземців, котрі приїжджають до Польщі. При цьому він не розкрив жодних подробиць.

  «Ми працюємо над тим, аби українці, бо вони, в основному, привозять нам кір, робили щеплення у себе. Також потрібно добре розуміти, що якщо вони не вакциновані, то слід зробити щеплення у Польщі», – сказав він.

  На запитання про те, чи щеплення для іноземців, а особливо для українців, будуть безкоштовними, лікар відповів, що наразі таких планів немає.

  «Це щеплення не є дешевим, але також не є дуже дорогим, аби особа, котра працює, не могла його зробити. Ми не можемо дозволити собі (безкоштовно – ред.) вакцинацію іноземців. Крім того, необхідно виділити спеціальні бюджетні кошти. Ми не благодійна організація», – сказав Пінкас.

  Головний санітарний інспектор Польщі також негативно сприйняв пропозицію, аби особи, котрі приїжджають до Польщі, мали довідку про щеплення. «Ми не хочемо запроваджувати неефективну програму. Самі довідки, які перевірятимуть на кордоні, не принесуть результату. За деякий час після введення такої вимоги подібну довідку можна буде придбати за кількасот гривень», – вважає головний санітарний інспектор.

  Пінкас повідомив, що польська влада «контактує з українським урядом» щодо щеплень. Він визнав, що українці мають проблему з вакцинацією, «бо там відбулася велика дезорганізація системи охорони здоров’я». «Варто допомагати їм, показувати, як ми боремося з рухами проти щеплень, у них це також велика проблема», – зазначив головний санітарний інспектор.

  Раніше повідомлялося, що станом на 2 листопада у Польщі було підтверджено десять випадків захворювань на кір у дітей та дорослих у місті Прушкув, одне підтвердження хвороби кору у польської дитини в місті П’ястув, а також два підтвердження захворювання у дітей з України в Надажині.

  Зазначимо, Польща може заборонити в’їзд до країни іноземцям без щеплень.

  Раніше МОЗ України попередив, що в Україні зафіксовано загрозливе зростання захворюваності на кір.

  Наприкінці жовтня у Мукачеві Закарпатської області від кору помер 12-річний хлопчик.

  МОЗ закупило майже 400 тисяч доз вакцин від кору.

  Джерело: Польське радіо

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ