рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У Польщі вшанували українців, загиблих від рук Армії Крайової

  • Розсилка
  Панахида у Сагрині - У Польщі вшанували українців, загиблих від рук Армії Крайової
  Панахида у Сагрині
  Фото: AmbasadaUkrainywPolsce / Facebook

  У Сагрині було відслужено панахиду в пам'ять про загиблих українців

  У селі Сагринь на південному сході Польщі в суботу вшанували пам’ять кількасот українців, які загинули на початку березня 1944 року від рук представників польського підпілля. В жалобних урочистостях участь узяли, зокрема, заступник міністра закордонних справ Польщі Василь Боднар, посол України в Польщі Андрій Дещиця, представники Об'єднання українців у Польщі та Українського товариства у Любліні, духовенство та гості з України, передає «Укрінформ».

  «Берегти пам’ять про ці трагічні події — наш моральний обов’язок і відповідальність перед нащадками всіх невинно убієнних у ті страшні часи розбрату та ненависті. Причини, які призвели до цього, мають бути об'єктивно вивчені, щоб подібне більше ніколи не повторилося», - йдеться в листі президента України до учасників жалобної урочистості в Сагрині, який зачитав заступник глави МЗС Василь Боднар.

  Як зазначається у листі, український та польський народи - близькі один одному, а у взаємній історії є більше того, що об'єднує, ніж ділить.

  «Нас єднають приклади спільних перемог, взаємодопомоги, дружньої підтримки, яка особливо яскраво проявилася в період Революції Гідності та війни з російським агресором на Сході України», - наголошує Порошенко.

  Він підкреслив, що свого часу обидва народи обрали єдино правильну форму примирення: «пробачаємо і просимо пробачення».

  «Ця формула залишається актуальною й донині, попри спроби деяких безвідповідальних політиків їх заперечити. А правильність її підтверджує пам'ять про таку трагічну подію, яку ми вшановуємо сьогодні в Сагрині», - наголошується в листі президента.

  Порошенко також висловив переконання, що таке взаємне християнське прощення потрібне сучасним і майбутнім поколінням українців і поляків.

  У Сагрині відслужено панахиду в пам'ять про українців, які загинули в цьому селі.

  У березні виповнюється 74-а річниця акцій польських Армії Крайової і так званих Хлопських батальйонів проти українських населених пунктів у Грубешівському і Томашовському повітах Польщі. У селі Сагринь та його околицях 10 березня 1944 року загинуло 606 осіб, зокрема 227 жінок та 151 дитина.


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ