Україна закликала ООН посприяти звільненню Сущенка

  Україна закликала міжнародне співтовариство відреагувати на неприйнятний випадок переслідування українського журналіста в Росії
  Українська делегація в ООН під час засідання у вівторок Четвертого комітету Генасамблеї Організації звернулась до міжнародної спільноти із закликом відреагувати на незаконне утримання в Москві журналіста Романа Сущенка та посприяти його звільненню. [READ_MORE] «Одним із недавніх прикладів цинічної кампанії Росії проти незалежних ЗМІ
  • 19 Жовтня, 2016, 09:06
  • Розсилка
  Незаконно заарештований у РФ Роман Сущенко
  Незаконно заарештований у РФ Роман Сущенко

  Україна закликала міжнародне співтовариство відреагувати на неприйнятний випадок переслідування українського журналіста в Росії

  Українська делегація в ООН під час засідання у вівторок Четвертого комітету Генасамблеї Організації звернулась до міжнародної спільноти із закликом відреагувати на незаконне утримання в Москві журналіста Романа Сущенка та посприяти його звільненню.  «Одним із недавніх прикладів цинічної кампанії Росії проти незалежних ЗМІ стало необгрунтоване затримання громадянина України журналіста Романа Сущенка, який був арештований у Москві 30 вересня 2016 року за безпідставними звинуваченнями», - заявив під час засідання Комітету речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

  У своєму виступі він підкреслив, що Сущенко «є непохитним та незалежним захисником свободи слова, відомий своїми публікаціями про незаконні дії Росії проти України». Численні статті та повідомлення українського журналіста легко доступні у вільному доступі, наголосив дипломат. «Ми закликаємо міжнародне співтовариство відреагувати на цей неприйнятний випадок переслідування українського журналіста в Росії та використати всі доступні інструменти з метою сприяння його негайного звільнення», - заявив представник України.

  Четвертий комітет Генеральної Асамблеї ООН займається спеціальними політичними питаннями. У вівторок відбулося його засідання, присвячене питанням ЗМІ та інформації.

  Нагадаємо, 2 жовтня громадський рух «Відкрита Росія» на своєму сайті повідомив, що суд Москви заарештував українця Романа Сущенка за звинуваченням у шпигунстві і що правозахисники випадково зустріли чоловіка у камері карантинного відділення Лефортовської в'язниці.

  Національне інформаційне агентство «Укрінформ» вважає затримання Сущенка, який працює в агентстві з 2002 року та кореспондентом у Франції з 2010-го, спланованою провокацією.

  «Укрінформ» і дружина журналіста уклали з російським адвокатом Марком Фейгіним угоду про захист Сущенка.

  МЗС України вимагає від Росії негайного звільнення українського журналіста.

  Прес-секретар Путіна назвав затримання українського журналіста в Москві «звичайною роботою спецслужб».

  Читайте також інтерв’ю Фейгіна «Главкому».

  Джерело: Укрінформ

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ