Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Ватикан змінив учення та назвав смертну кару неприйнятною

  • Розсилка
  Ватикан змінив учення та назвав смертну кару неприйнятною

  У 2017 році 53 країни засудили в'язнів до найвищої форми покарання — страти

  Римо-католицька церква змінила своє вчення, аби оголосити смертну кару неприпустимою формою покарання незалежно від обставин.

  Про це повідомляє Reuters.

  Католицька церква протягом століть дозволяла смертну кару в окремих випадках, однак цю позицію почав змінювати Папа Іван Павло II, який помер у 2005 році.

  У Ватикані заявили, що змінили катехізис, підсумок церковного вчення, аби закріпити тотальну незгоду Папи Франциска зі смертною карою.

  Згідно з новим положенням вчення, «смертна кара є неприйнятною, оскільки це є посяганням на недоторканність та гідність людини».

  Очікується, що ці зміни спровокують жорстку опозицію католиків у Сполучених Штатах та інших країнах, де дозволена смертна кара та де багато вірян її підтримують.

  Згідно з даними правозахисників Amnesty International, у 2017 році 53 країни засудили в'язнів до найвищої форми покарання — страти. Утім правозахисники стверджували, що кількість смертних кар у світі зменшилася.

  Повідомлялося, що 84% усіх страт в 2017 році відбулись на Близькому Сході, зокрема в Ірані, Саудівській Аравії, Іраку та Пакистані. Також страту, як форму покарання відновили Бахрейн, Йорданія, Кувейт та Об'єднані Арабські Емірати.

  За даними ООН у 2017 році більшість смертних вироків у світі припадає на чотири країни: Китай, Іран, Саудівська Аравія та Ірак.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ