Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  В’ятрович: в Україні знесли всі відомі пам’ятники Леніну

  • Розсилка
  В’ятрович: в Україні знесли всі відомі пам’ятники Леніну
  фото: 061.ua

  Загалом в Україні демонтували 1 тис. 320 пам'ятників

  Жодного пам'ятника вождю світового пролетаріату Володимиру Леніну не залишилося в містах України. Про це заявив в опублікованому в інтерв'ю виданню «Ліга» глава Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

  «Демонтовані 2 тис. 389 пам'ятників, з них 1 тис. 320 пам'ятників Леніну. За нашою інформацією, Леніна в містах більше немає - на території, яка контролюється Україною», - сказав він. За словами В'ятровича, якісь пам'ятники можуть ще залишатися в деяких українських селах або на підприємствах. «Справа в тому, що в реєстрах вони ніколи не існували, їх можна демонтувати тільки за фактом виявлення», - додав він.

  В'ятрович заявив, що гіпсові фігури Леніна не являють собою матеріальної та історичної цінності, тому були знищені. Бронзові погруддя могли бути переплавлені або ж передані в музеї. Він також повідомив, що на території ВДНГ в Києві в кінці поточного року може з'явитися музей «монументальної пропаганди СРСР», де також будуть представлені фігури Леніна.

  Закон про декомунізацію діє в Україні з травня 2015 року. Він передбачає, зокрема, демонтаж радянських пам'ятників і перейменування топографічних об'єктів, названих на честь радянських державних діячів. Найбільш знаковими в цьому відношенні стали перейменування обласних центрів - Дніпропетровська в Дніпро, Кіровограда в Кропивницький.

   

   

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ