З «Газпрому» в бюджет України стягнуто понад 80 млн грн

  Активи «Газпрому» були виявлені на території України.
  Міністерство юстиції стягнуло з «Газпрому» перші 80,8 млн грн зі встановленого раніше судом штрафу на загальну суму 172 млрд грн. Дані активи були виявлені на території України. Про це заявив сьогодні на прес-конференції в «Укрінформі» міністр юстиції Павло Петренко. «Станом на сьогоднішній день з ПАТ
  • 20 Червня, 16:03
  • Розсилка
  Російський газовий монополіст «Газпром»
  Російський газовий монополіст «Газпром»

  Активи «Газпрому» були виявлені на території України.

  Міністерство юстиції стягнуло з «Газпрому» перші 80,8 млн грн зі встановленого раніше судом штрафу на загальну суму 172 млрд грн. Дані активи були виявлені на території України. Про це заявив сьогодні на прес-конференції в «Укрінформі» міністр юстиції Павло Петренко.

  «Станом на сьогоднішній день з ПАТ «Газпром» на користь Державного бюджету (України. - Ред.) стягнуто 80 млн 800 тисяч гривень. Це ті кошти, які були встановлені й виявлені на території України як такі, що належать даній компанії у вигляді дивідендів від третіх осіб», - сказав він і додав, що наразі процес стягнення цих коштів завершується.   Петренко нагадав, що кошти стягуються відповідно до раніше ухваленого Господарським судом за ініціативи Антимонопольного комітету рішення, яким зобов'язано «Газпром» сплатити 171 млрд 932 млн грн штрафу за зловживання монопольним становищем на території України. 

  Міністр зазначив, що крім стягнених 80,8 млн грн, Мінюст також наклав арешт на акції «Газпрому» в компанії «Газтранс» номінальною вартістю 33,3 млн грн. 

  Також, за його словами, продовжуються пошуки інших активів на території нашої держави. Разом з тим, урядовець розповів, що після того, як буде завершено процес розшуку активів «Газпрому» в Україні, Мінюст звернеться до інших держав, із якими є договори щодо правової допомоги, про виконання рішення суду по цій компанії. 

  Як повідомлялося, у січні 2016 року Антимонопольний комітет України вирішив оштрафувати «Газпром» на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Потім це рішення було кілька разів підтверджено українськими судами.

  У черговий раз 22 лютого 2017 року Київський апеляційний господарський суд залишив у силі рішення суду нижчої інстанції про підтвердження стягнення з «Газпрому» штрафу, який виріс вже до 172 млрд грн (близько $6,4 млрд) за рахунок пені за його несплату.

  Господарський суд Києва 17 березня 2017 року постановив стягнути 172 млрд грн з російської компанії на підставі судового рішення, що набуло чинності.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ