Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  ЗМІ: Україна стала посередником в постачанні зброї з ЄС до Африки

  • Розсилка
  ЗМІ: Україна стала посередником в постачанні зброї з ЄС до Африки

  У більше ніж тисячі сторінок документів, які опинилися в розпорядженні OCCRP йдеться про участь у незаконній торгівлі зброєю приватної української компанії «Техімпекс»

  Європейські виробники постачають зброю до Африки та Близького Сходу через оборонні підприємства в Україні.

  Про це повідомляє Проект з викривання організованої злочинності та корупції (OCCRP) із посиланням на документи, що потрапили в його розпорядження.

  «Документи, отримані OCCRP, свідчать, що влада та компанії України зробили себе ключовою ланкою у мережі, яка постачає озброєння радянського зразка з Європи до Африки та Близького Сходу. Багато з цих видів зброї походять з країн, які є членами ЄС», - йдеться у статті.

  Наприклад, за даними проекту, військовий транспорт вартістю $4,1 мільйона, був куплений у Польщі, яка є членом ЄС і керується суворими правилами експорту зброї, а потім частинами відправлений до України. Після цього 45 машин з усієї партії були переправлені до Східної Африки через Об'єднані Арабські Емірати.

  «Це як «відмивання» брудних грошей, що проходять через серію рахунків - транспортні засоби були «відмиті», щоб приховати їхнє справжнє походження, маршрут і призначення», - йдеться у доповіді.

  У більше ніж тисячі сторінок документів, які опинилися в розпорядженні OCCRP йдеться про участь у незаконній торгівлі зброєю приватної української компанії «Техімпекс», яка ремонтує, модернізує та реалізує військову техніку, а також пов'язаної з нею британської компанії S-Profit.

  Разом вони обходять ембарго ЄС на продаж зброї Судану та Південному Судану.

  «В основі експортної оборудки лежить лазівка в законах України, яка дозволяє видалити джерела та призначення зброї, що пересувається світом, з документів», - пояснюють в OCCRP.

  25 вересня міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила, що має докази причетності України до незаконного постачання зброї Південному Судану.

  Представники української компанії «Укрінмаш» заперечили, що постачали зброю Південному Судану.

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ