рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Зневіра та бідність, утоплені в алкоголі. Депресивні фото Луганська 1990-х років

  • Розсилка
  Зневіра та бідність, утоплені в алкоголі. Депресивні фото Луганська 1990-х років

  Звичні типажі фотографа Олександра Чекменьова - персонажі з мало захищених соціальних верств, інтерес до яких пронизує всі його документальні роботи

  Олександр Чекменьов народився 1 квітня 1969 року в Луганську. За освітою технік-технолог ливарного виробництва. Однак фотографією захоплювався з дитинства і під час навчання в технікумі всюди носив із собою фотоапарат. Знімав випускні альбоми, а в армії для всіх - дембельські.

  Становлення фотографа припало на вік 24-27 років, коли він працював у фотомайстерні рідного міста і практично в ній жив.

  Уже в ранніх роботах Олександра була помітна тяга до документальної та соціальної фотографії. Він знімав навколишнє життя - людей на вулицях, будні донбаських шахтарів і працівників швидкої допомоги. Його фотосерії - унікальні документальні зображення епохи, що минає.  Роботи Чекменьова виставлялися на персональних і групових виставках в Україні, Росії, Польщі, Словаччині, Литві, Швейцарії, Німеччині, США. Серед премій і нагород Чекменьова гран-прі «Фотограф року Україна 2013» за серію «Донбас», перемога в конкурсі документальної фотографії в Швейцарії з серією «Український паспорт», один приз конкурсу документальної української фотографії «Укрпресфото».


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ