Беларусы делают еще одну попытку борьбы с тиранией Лукашенко

Беларусы делают еще одну попытку борьбы с тиранией Лукашенко
Они имеют право жить в свободной Беларуси

Пусть у наших братьев из Беларуси все получится

В Беларуси живет тиран Лукашенко. В Беларуси живет трусливый тиран, который фальсифицировал выборы, чтоб не потерять власть. В Беларуси живет кровавый тиран, который убивал своих граждан, чтоб остаться при власти.

Сегодня Беларусь – это тоталитарное государство, в котором отсутствует свобода слова, преследуют инакомыслие и дают сроки несогласным. А ещё власть Беларуси продолжает убивать своих граждан. Но и все это не дает Лукашенко надежды на спокойную старость тирана. Поэтому он готов отдать независимость и суверенитет Беларуси Путину в обмен на гарантии личной безопасности. Лукашенко готов влить Беларусь в состав РФ в обмен на свои хотелки. И многим беларусам это не нравится. Поэтому они ищут формы протестов, которые позволят им изменить ситуацию и скинуть ярмо со своей шеи.

Лидер «Белорусского объединения рабочих» (БОР) Сергей Дылевский призвал белорусов оставаться дома с 1 ноября и выдвинул власти 10 требований.

Прекращение репрессий, освобождение всех политических заключённых и незаконно арестованных.

Приведение зарплат, стипендий и пенсий в соответствие с реальной экономической ситуацией в стране.

Начало прямых переговоров между властью и демократическими силами с обязательным участием рабочих лидеров о проведении новых президентских и парламентских выборов для разрешения политического и экономического кризиса.

Восстановление уволенных работников, исключенных студентов и гарантии безопасного возращения всех граждан Республики Беларусь, покинувших страну из-за репрессий.

Реализация права на деятельность независимых профсоюзов, в том числе на создание новых.

Реализация конституционного права граждан на свободное передвижение.

Реализация права граждан на защиту от COVID-19 в том числе путем вакцинации международно признанными вакцинами. Защита прав медиков.

Реализация конституционного права на свободу слова. Немедленное освобождение всех журналистов и блогеров.

Нормализация отношений со странами соседями. Прекращение «гибридной» миграции.

Создание благоприятных условий для развития малого и среднего бизнеса.

Эти требования взбесили Лукашенко. Он и раньше готов был сдать все интересы и независимость Беларуси Путину, чтоб обезопасить свое правление, а теперь страх загоняет его в угол. Но и Путину не нужна бунтующая Беларусь. Он хочет покорную колонию. Поэтому Лукашенко боится забастовки. А беларусы хотят жить, как люди, а не как безмолвные крепостные при барине. Да, беларусы делают еще одну попытку борьбы с тиранией и их надо поддержать. Надо поддержать, как минимум, морально. Им это необходимо. И нам это необходимо. Они имеют право жить в свободной Беларуси. В свободной от тирана Лукашенко. Поддержите их и поделитесь постом! И пусть у наших братьев из Беларуси все получится!

Жыве Беларусь!

‐––––––––––––––––––––––--

У Беларусі жыве тыран Лукашэнка. У Беларусі жыве баязлівы тыран, які сфальсіфікаваў выбары, каб не страціць уладу. У Беларусі жыве крывавы тыран, які забіваў сваіх грамадзян, каб застацца пры ўладзе.

Сёння Беларусь - гэта таталітарная дзяржава, у якой няма свабода слова, пераследуецца іншадумства і даюць тэрміны нязгодным. А яшчэ ўлада Беларусі працягвае забіваць сваіх грамадзян. Але і ўсё гэта не дае Лукашэнку надзеі на спакойную старасць тырана. Таму ён гатовы аддаць незалежнасць і суверэнітэт Беларусі Пуціну ў абмен на гарантыі асабістай бяспекі. Лукашэнка гатовы далучыць Беларусь да складу РФ у абмен на свае “хацелкі”. І шмат каму з беларусаў гэта не падабаецца. Таму яны шукаюць формы пратэстаў, якія дазволяць ім змяніць сітуацыю і скінуць ярмо са сваёй шыі.

Лідар «Беларускага аб'яднання рабочых» (БАР) Сяргей Дылеўскі заклікаў беларусаў заставацца дома з 1 лістапада і выставіў уладзе 10 патрабаванняў.

Спыненне рэпрэсій, вызваленне ўсіх палітычных зняволеных і незаконна арыштаваных.

Прывядзенне заробкаў, стыпендый і пенсій у адпаведнасць з рэальнай эканамічнай сітуацыяй у краіне.

Пачатак прамых перамоў паміж уладай і дэмакратычнымі сіламі з абавязковым удзелам працоўных лідараў аб правядзенні новых прэзідэнцкіх і парламенцкіх выбараў для развязання палітычнага і эканамічнага крызісу.

Аднаўленне звольненых працаўнікоў, выключаных студэнтаў і гарантыі бяспечнага вяртання ўсіх грамадзян Рэспублікі Беларусь, якія пакінулі краіну праз рэпрэсіі.

Рэалізацыя права на дзейнасць незалежных прафсаюзащ, у тым ліку на стварэнне новых.

Рэалізацыя канстытуцыйнага права грамадзян на свабоднае перамяшчэнне.

Рэалізацыя права грамадзян на абарону ад COVID-19 у тым ліку шляхам вакцынацыі міжнароднымі прызнанымі вакцынамі. Абарона правоў медыкаў.

Рэалізацыя канстытуцыйнага права на свабоду слова. Неадкладнае вызваленне ўсіх журналістаў і блогераў.

Нармалізацыя стасункаў з краінамі суседзямі. Спыненне «гібрыднай» міграцыі.

Стварэнне спрыяльных умоў для развіцця малога і сярэдняга бізнэсу.

Гэтыя патрабаванні прывялі ў шаленства Лукашэнку. Ён і раней готаў быў здаць усе інтарэсы і незалежнасць Беларусі Пуціну, каб засцерагчы сваё панаванне, а цяпер страх заганяе яго ў кут. Але і Пуціну не патрэбная страйкавая Беларусь. Ён хоча пакорлівую калонію. Таму Лукашэнка баіцца страйку. А беларусы хочуць жыць, як людзі, а не як маўклівыя прыгонныя за панам.

Так, беларусы робяць яшчэ адну спробу барацьбы з тыраніяй і іх трэба падтрымаць. Трэба падтрымаць, прынамсі, маральна. Ім гэта патрэбна. І нам гэта патрэбна. Яны маюць права жыць у свабоднай Беларусі. У свабоднай ад тырана Лукашэнкі. Падтрымайце іх і падзяліцеся допісам!

І няхай у нашых братоў з Беларусі ўсё атрымаецца!

Жыве Беларусь!

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: