Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Тисячі угорців протестували у Будапешті проти «закону про рабство»

  • Розсилка
  Закон, який викликав протести, передбачає збільшення кількості понаднормових годин роботи на рік з нинішніх 250 до 400 - Тисячі угорців протестували у Будапешті проти «закону про рабство»
  Закон, який викликав протести, передбачає збільшення кількості понаднормових годин роботи на рік з нинішніх 250 до 400

  Члени профспілок протестували під гаслами: «Ми протестуємо проти рабського закону» і «Примусьте вашу матір працювати понаднормово»

  У Будапешті у суботу, 8 грудня, тисячі людей зібралися під будівлею парламенту із протестами проти намірів запровадити в країні зміни до трудового законодавства.

  Запропонований партією прем'єр-міністра Віктора Орбана «Фідес» законопроект, який критики називають «законом про рабство», передбачає збільшення кількості понаднормових годин роботи на рік з нинішніх 250 до 400. Цей законопроект може бути затверджений парламентом наступного тижня.

  Як пише DW, законопроект передбачає, що роботодавці гарантовано можуть призначати понаднормові 250 годин на рік кожному працівнику. Водночас можливе подальше збільшення понаднормової роботи за згодою працівника. Уряд стверджує, що зміни принесуть користь тим, хто хоче заробити більше грошей, працюючи більше годин.

  Організаторами протестів стали профспілки, які вважають, що роботодавці можуть використовувати низькі зарплати та інші методи тиску на працівників, примушуючи їх погоджуватися більше працювати.

  Також у протестах взяли участь опозиційні партії. Угорська конфедерація профспілок вимагає скасування законопроекту.

  «В Угорщині ми несемо найважчий тягар на плечах і отримуємо за це найнижчу зарплату в Європі», - заявив голова профспілки Ласло Кардас.

  Як додає Reuters, члени профспілок і їх прихильники протестували під гаслами: «Ми протестуємо проти рабського закону» і «Примусьте вашу матір працювати понаднормово»

  Поліція заблокувала головну площу біля парламенту, куди протестувальники планували дійти спочатку. Тому вони зайняли головну вулицю, яка веде до парламенту.

  До слова, у столиці Франції Парижі підійшла до завершення чергова акція «жовтих жилетів». У суботу 8 грудня в ній взяли участь 125 тисяч протестувальників, поліція провела 1385 затримань, поранено 135 осіб.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ