Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Запуск антикорупційного суду: Євросоюз оприлюднив власні очікування щодо строків

  • Розсилка
  Запуск антикорупційного суду: Євросоюз оприлюднив власні очікування щодо строків

  Євросоюз хоче від України запуску антикорупційного суду вже до кінця року

  В Євросоюзі очікують початку роботи Вищого антикорупційного суду в Україні до кінця року, йдеться в заяві речниці зовнішньополітичної служби ЄС Майї Косьянчич, опублікованій ввечері у п'ятницю, 10 серпня.

  У заяві також зазначається, що Євросоюз вважає ухвалення в Україні закону про Вищий антикорупційний суд кроком, який відповідає міжнародним зобов'язанням України та служить інтересам її громадян та бізнесу.

  В ЄС впевнені, що після створення суд разом з Національним антикорупційним бюро (НАБУ) та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) стане важливим інструментом у боротьбі з корупцією. Подолання корупції є «ключовою складовою угоди про асоціацію між ЄС і Україною», зазначається в заяві. Євросоюз підкреслив необхідність цілковитої незалежності антикорупційних відомств, що мають «виконувати свої завдання без стороннього впливу». У заяві окремо наголошується на важливості забезпечення і посилення «доброчесності та авторитету Спеціалізованої антикорупційної прокурори та її керівництва».

  Нагадаємо, Вища кваліфікаційна комісія суддів 8 серпня почала приймати документи кандидатів для участі у конкурсі на посади 39 суддів Вищого антикорупційного суду.

  Створення спеціалізованого антикорупційного суду в Україні тривало понад два роки - з весни 2016-го. Цей суд покликаний розглядати справи щодо корупції серед високопосадовців за поданням Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, які уже створені та працюють в Україні.

  Президент України Петро Порошенко підписав закон про Вищий антикорупційний суд у червні 2018 року. Створення антикорупційного суду було однією з умов співпраці країни з Міжнародним валютним фондом.

  Джерело: Deutsche Welle

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ