У МВС роз’яснили участь України в розслідуванні авіакатастрофи літака МАУ
За фактом трагедії розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 276 Кримінального кодексу України
У межах розслідування аварії літака Boeing 737-800 компанії «Міжнародні авіалінії України» Україна почала відповідне кримінальне провадження, а її фахівці перевірятимуть, не були порушені норми безпеки на борту літака — якщо іранська сторона допустить наших слідчих та експертів.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ України.
«У зв’язку із тим, що борт належить Україні, а серед пасажирів були громадяни України, відповідно до рішення Офісу генерального прокурора України за фактом трагедії розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 276 Кримінального кодексу України. Розслідування доручено слідчим Національної поліції України», — йдеться в повідомленні.
У МВС додають, що аналогічні кримінальні провадження можуть розпочати й інші країни, чиї громадяни загинули.
«Це робиться для того, аби, окрім проведення слідчих дій, на законних підставах зібрати у родичів загиблих ДНК-матеріали для ідентифікації загиблих. А потім легально долучити їх до міжнародного слідства», — пояснили у відомстві.
Міністерство внутрішніх справ також повідомило, що в разі, якщо іранська сторона допустить українських фахівців до огляду уламків літака, вони перевірять, чи не було на ньому порушено норм безпеки.
Зазначимо, що розслідувачі Bellingcat перевірять версію про можливу ракетну атаку на літак МАУ.
Натомість, за інформацією ЗМІ, за попередньою оцінкою західних спецслужб, літак не збивали, а він розбився через технічну несправність.
Нагадаємо, цієї ночі до Тегерана з України вирушила слідча група з 45 осіб 12 установ. У Тегерані українські слідчі будуть проводити ідентифікацію тіл загиблих при катастрофі літака Boeing 737, з'ясовувати обставини, за яких сталася трагедія.
Як відомо, в Ірані оголосили 9 січня днем жалоби.
До слова, до Міжнародного аеропорту «Бориспіль» у Києві люди несуть квіти та свічки у зв'язку з катастрофою літака «Міжнародних авіаліній України» в Тегерані.
Раніше рішенням Державіаслужби українським авіакомпаніям були заборонені польоти в повітряному просторі Ірану.
Також Україна заборонила польоти з 9 січня над територією Іраку.
Як повідомлялося, в МЗС пообіцяли надати всю необхідну допомогу родичам загиблих в автокатастрофі українців. Зокрема, для отримання оперативної інформації та консульської підтримки вони можуть звертатися за телефоном оперативно-кризової групи Департаменту консульської служби МЗС України +380 44 238 16 57.
Оприлюднено список українців на борту літака МАУ, що розбився в Ірані. За даними РНБО України, на борту літака МАУ, що зазнав катастрофи в Ірані, були 11 українців - 9 членів екіпажу, а також 2 пасажири.
Україна веде перемовини з Іраном про безпечний виліт літаків, що перевозитимуть загиблих українців.
До відома, літак МАУ Boeing 737 розбився поблизу іранської столиці незабаром після зльоту з аеропорту Імама Хомейні в Тегерані в середу, 8 січня. Літак прямував з Тегерана до Києва. Всі пасажири загинули.