Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Окупанти в Криму вдруге затримали адвоката Курбедінова за один і той самий пост в мережі

  • Павло Казарін

   Журналіст

  • Розсилка
  Еміль Курбедінов біля будівлі підконтрольного Росії Київського райсуду Сімферополя, 6 грудня 2018 року - Окупанти в Криму вдруге затримали адвоката Курбедінова за один і той самий пост в мережі
  Еміль Курбедінов біля будівлі підконтрольного Росії Київського райсуду Сімферополя, 6 грудня 2018 року

  Еміль Курбедінов був серед тих кримських адвокатів, хто першими зголосився захищати полонених українських моряків

  У Криму затримали Еміля Курбедінова. Адвоката, який всі роки після анексії витягує людей із рук російської системи. Шиють екстремізм за пост у Facebook від 2013 року року.

  За цей пост в січні 2017-го Еміль вже отримував 10 діб арешту. Журналіст Антон Наумлюк пише, що різниця лише в тому, що тоді цей пост виявили в мережі «ВКонтакте». Справа стара, а соцмережа нова. Тому справу теж вирішили оновити.

  Можливо, причина в тому, що Еміль Курбедінов був серед тих кримських адвокатів, хто першими зголосився захищати полонених українських моряків.

  Можливо, причина в тому, що він і його колеги давно стали скалкою для російського правоохоронного голему.

  Можливо, причина в тому, що він – кримський татарин. А, швидше за все, все разом.

  Цікава деталь. Експертний висновок про екстремізм поста адвоката Курбедінова писав Андрій Нікіфоров. Кримський політолог, який тепер доводить, що «універсальний ісламський прапор», зображений у пості, «жодна організація, крім «Хізб ут-Тахрір» не використовує». Втім, Андрію Нікіфорову не звикати, для нього це, як мінімум, дев'ята справа проти кримських татар і мусульман, у якій він бере участь як експерт.

  Антон Наумлюк пише про те, що ще 1995 року Нікіфоров виступав із доповіддю «Новоросія як геополітичне ядро майбутньої Росії». 2014-го він же заявляв, що «кримські татари, на відміну від кримчан інших національностей, вкрай неоднозначно сприйняли повернення Криму до складу Росії. Деякі – вороже, деякі – насторожено». І що як фронди стали «демонструвати свою етнічність» прапорами і символікою. Рік по тому  2015-го  Нікіфоров напише, що «соціальна база антиросійських настроїв є в Криму тільки в кримськотатарському середовищі».

  Знаєте, я ж пам'ятаю експерта Андрія Нікіфорова. Доля нерідко з ним зводила в різні довоєнні роки. Просто тоді він намагався заретушувати України на мапі світу, а тепер намагається зробити те ж з кримськими татарами.

  Для таких, як він, головна проблема Януковича була в тому, що він недостатньо Путін. А недолік Радянського Союзу  в тому, що він не остаточно русифікував українців. Вони всі були на війні ще тоді, коли Росія її офіційно не розв'язала.  А потім сталася анексія, і вони стали ще завзятіше відстоювати символ віри. І тепер уже головний докір Путіну з їхнього боку  це те, що він недостатньо Путін. І те, що ще не ділить танковими клинами сусідню країну на зони окупації.

  І найдивніше в тому, що всі ці люди живуть у світі з самими собою. Тому що звикли сприймати себе як переслідувану меншину. Скаржилися на українізацію в ті роки, коли Крим чув державну мову лише з екранів кінотеатрів. Билися за «Новоросію», коли інша країна і терміну такого не знала.

  У цьому сенсі вони абсолютно цілісні. І пишуть свої експертні висновки навіть не за гроші (ну або не тільки за них), а за покликом серця. Повністю переконані, що вони на самому передньому краю окопів захищають крихітну Росію від гігантського левіафана. Одне щупальце якого пофарбовано в кольори кримськотатарського прапора, інше  жовто-блакитне, а третє  ліберально-правозахисного.

  Вони наполегливо переконують себе, що вони  це меншість. Що навколо полчища і армії. Що світ налаштований проти Росії, а вона всього лише відбивається. Вважати себе меншиною  дуже зручно, тому що це ставить тебе в сильну етичну позицію. Дозволяє виправдовувати будь-які дії, тому що «а як інакше?» Тому що «а ля гер ком а ля гер», і взагалі «не ми перші почали».

  Їм неможливо пояснити, що першими почали саме вони  навіть якщо взяти за точку відліку не анексію, а Майдан. Тому що Януковича 2010-го вибирали саме вони. Того самого Януковича, від злодійкуватості і тупості якого під кінець втомилися навіть у Кремлі.

  Це був їхній політичний вибір  зробити президентом людину, яка перетворила країну в кримінальну вотчину. Яка крала швидше, ніж встигала брати в борг. Яка дратувала усіх настільки, що змогла об'єднати проти себе всю країну. У цьому сенсі Майдан став результатом їхнього політичного вибору. І звинувачувати їм, крім себе, нікого.

  А ще їм неможливо пояснити, що ця меншина  це не вони, а ті, з ким вони воюють. Кримські татари, яким закидають недостатню любов до триколора. Українці, які намагаються вирватися з обіймів імперії. Всі ті, хто намагається відстояти право на особливу думку і почуття власної гідності. Їм неможливо це пояснити, тому що це позбавить цих людей п'єдесталу. І вони ризикують виявити, що Д'Артаньян у цій ситуації  адвокат Еміль Курбедінов. А вони  ні.

  Утім, вони можуть вважати себе нормою. І намагатися відмовити в цьому всім іншим. Курбедінову. Сенцову. Балуху. Людям із кримськотатарськими, українськими та російськими прізвищами, які в ситуації етичного перелому вибрали ту сторону, що не обіцяє їм посади і кар'єри. Які зробили те, завдяки чому одні залишаються в пам'яті і підручниках. А інші  ні.

  Джерело: Крим.Реалії

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  Володимир Ар`єв
  Володимир Ар`єв

  Народний депутат

  Віктор Каспрук
  Віктор Каспрук

  політолог

  Юрій Луканов
  Юрій Луканов

  Журналіст

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ