Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Окупанти в Криму вдруге затримали адвоката Курбедінова за один і той самий пост в мережі

  • Павло Казарін

   Журналіст

  • Розсилка
  Еміль Курбедінов біля будівлі підконтрольного Росії Київського райсуду Сімферополя, 6 грудня 2018 року - Окупанти в Криму вдруге затримали адвоката Курбедінова за один і той самий пост в мережі
  Еміль Курбедінов біля будівлі підконтрольного Росії Київського райсуду Сімферополя, 6 грудня 2018 року

  Еміль Курбедінов був серед тих кримських адвокатів, хто першими зголосився захищати полонених українських моряків

  У Криму затримали Еміля Курбедінова. Адвоката, який всі роки після анексії витягує людей із рук російської системи. Шиють екстремізм за пост у Facebook від 2013 року року.

  За цей пост в січні 2017-го Еміль вже отримував 10 діб арешту. Журналіст Антон Наумлюк пише, що різниця лише в тому, що тоді цей пост виявили в мережі «ВКонтакте». Справа стара, а соцмережа нова. Тому справу теж вирішили оновити.

  Можливо, причина в тому, що Еміль Курбедінов був серед тих кримських адвокатів, хто першими зголосився захищати полонених українських моряків.

  Можливо, причина в тому, що він і його колеги давно стали скалкою для російського правоохоронного голему.

  Можливо, причина в тому, що він – кримський татарин. А, швидше за все, все разом.

  Цікава деталь. Експертний висновок про екстремізм поста адвоката Курбедінова писав Андрій Нікіфоров. Кримський політолог, який тепер доводить, що «універсальний ісламський прапор», зображений у пості, «жодна організація, крім «Хізб ут-Тахрір» не використовує». Втім, Андрію Нікіфорову не звикати, для нього це, як мінімум, дев'ята справа проти кримських татар і мусульман, у якій він бере участь як експерт.

  Антон Наумлюк пише про те, що ще 1995 року Нікіфоров виступав із доповіддю «Новоросія як геополітичне ядро майбутньої Росії». 2014-го він же заявляв, що «кримські татари, на відміну від кримчан інших національностей, вкрай неоднозначно сприйняли повернення Криму до складу Росії. Деякі – вороже, деякі – насторожено». І що як фронди стали «демонструвати свою етнічність» прапорами і символікою. Рік по тому  2015-го  Нікіфоров напише, що «соціальна база антиросійських настроїв є в Криму тільки в кримськотатарському середовищі».

  Знаєте, я ж пам'ятаю експерта Андрія Нікіфорова. Доля нерідко з ним зводила в різні довоєнні роки. Просто тоді він намагався заретушувати України на мапі світу, а тепер намагається зробити те ж з кримськими татарами.

  Для таких, як він, головна проблема Януковича була в тому, що він недостатньо Путін. А недолік Радянського Союзу  в тому, що він не остаточно русифікував українців. Вони всі були на війні ще тоді, коли Росія її офіційно не розв'язала.  А потім сталася анексія, і вони стали ще завзятіше відстоювати символ віри. І тепер уже головний докір Путіну з їхнього боку  це те, що він недостатньо Путін. І те, що ще не ділить танковими клинами сусідню країну на зони окупації.

  І найдивніше в тому, що всі ці люди живуть у світі з самими собою. Тому що звикли сприймати себе як переслідувану меншину. Скаржилися на українізацію в ті роки, коли Крим чув державну мову лише з екранів кінотеатрів. Билися за «Новоросію», коли інша країна і терміну такого не знала.

  У цьому сенсі вони абсолютно цілісні. І пишуть свої експертні висновки навіть не за гроші (ну або не тільки за них), а за покликом серця. Повністю переконані, що вони на самому передньому краю окопів захищають крихітну Росію від гігантського левіафана. Одне щупальце якого пофарбовано в кольори кримськотатарського прапора, інше  жовто-блакитне, а третє  ліберально-правозахисного.

  Вони наполегливо переконують себе, що вони  це меншість. Що навколо полчища і армії. Що світ налаштований проти Росії, а вона всього лише відбивається. Вважати себе меншиною  дуже зручно, тому що це ставить тебе в сильну етичну позицію. Дозволяє виправдовувати будь-які дії, тому що «а як інакше?» Тому що «а ля гер ком а ля гер», і взагалі «не ми перші почали».

  Їм неможливо пояснити, що першими почали саме вони  навіть якщо взяти за точку відліку не анексію, а Майдан. Тому що Януковича 2010-го вибирали саме вони. Того самого Януковича, від злодійкуватості і тупості якого під кінець втомилися навіть у Кремлі.

  Це був їхній політичний вибір  зробити президентом людину, яка перетворила країну в кримінальну вотчину. Яка крала швидше, ніж встигала брати в борг. Яка дратувала усіх настільки, що змогла об'єднати проти себе всю країну. У цьому сенсі Майдан став результатом їхнього політичного вибору. І звинувачувати їм, крім себе, нікого.

  А ще їм неможливо пояснити, що ця меншина  це не вони, а ті, з ким вони воюють. Кримські татари, яким закидають недостатню любов до триколора. Українці, які намагаються вирватися з обіймів імперії. Всі ті, хто намагається відстояти право на особливу думку і почуття власної гідності. Їм неможливо це пояснити, тому що це позбавить цих людей п'єдесталу. І вони ризикують виявити, що Д'Артаньян у цій ситуації  адвокат Еміль Курбедінов. А вони  ні.

  Утім, вони можуть вважати себе нормою. І намагатися відмовити в цьому всім іншим. Курбедінову. Сенцову. Балуху. Людям із кримськотатарськими, українськими та російськими прізвищами, які в ситуації етичного перелому вибрали ту сторону, що не обіцяє їм посади і кар'єри. Які зробили те, завдяки чому одні залишаються в пам'яті і підручниках. А інші  ні.

  Джерело: Крим.Реалії

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Ігор Ейдман
  Ігор Ейдман

  Соціолог

  Єпископ Євстратій (Зоря)
  Єпископ Євстратій (Зоря)

  Секретар Священного Синоду УПЦ КП

  Богдан Яременко
  Богдан Яременко

  Голова правління «Майдан Закордонних Справ»

  Ігор Луценко
  Ігор Луценко

  Народний депутат, «Батьківщина»

  Андрій Іллєнко
  Андрій Іллєнко

  Народний депутат України («Свобода»)

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ