Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Українсько-польські історичні компроміси були зруйновані Польщею, - історик

  • Розсилка
  Українсько-польські історичні компроміси були зруйновані Польщею, - історик

  За словами рівненського історика, польська влада говорить про те, що ніби хоче досягнути консенсусу, але скоріше це монолог

  Україна і Польща досягла певних компромісів, але після зміни політичного керівництва у Польщі все це було зруйновано. Таку думку в інтерв’ю «Главкому» висловив завідувач відділу «Інститут дослідів Волині» Рівненського краєзнавчого музею, історик Ігор Марчук.

  На питання, чому тема взаємин України з Польщею не була такою гострою останні 25 років, а лише тепер «вибухнула», Марчук відповідає, що насправді і раніше відбувалися зустрічі «Польща-Україна: важкі питання» для обговорення гострих проблем. За словами історика, на цих зустрічах були досягнуті певні компроміси та консенсуси, але зміна політичного керівництва у Польщі звела їх нанівець.

   «Мова про останні два-три роки, - пояснює Марчук. - Особливо з появою фільму «Волинь-43». На жаль, польські історики і, очевидно, польське політичне керівництво зайняло непримиренну позицію. Вони говорять про те, що ніби хочуть досягнути консенсусу, але скоріше це монолог, а не діалог».  Як зазначає Марчук, українці, попри спроби порозумітися, бачать, що польська сторона не готова до нормального обговорення суперечливих моментів. Він також додає, що «спостерігаються постійні спроби під виглядом позитивних сторінок співпраці в українсько-польських стосунках підсунути не зовсім коректні, адекватні постаті чи теми».

  У якості прикладу історик наводить актуалізацію останнім часом постаті Генрика Юзевського: «Це спроби показати Варшавську угоду від 1920-го року як нібито великий позитив, хоча самі поляки віроломно цю угоду порушили, тобто цей союз саме з польського боку було зруйновано».

  Нагадаємо, що 6 листопада на базі Рівненського обласного краєзнавчого музею відбувся круглий стіл «Волинський експеримент Юзевського: дорога до польсько-українського примирення у міжвоєнний період», на якому віце-консул Генерального консульства Польщі у Луцьку Марек Запур зробив декілька антиукраїнських заяв.

  Повну версію інтерв'ю читайте тут: Історик Ігор Марчук: Польща хоче перегляду кордонів? Інакше я не можу пояснити її дії

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ