рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Посол: Лише 5-10% українських студентів у Польщі хочуть повернутися на Батьківщину

  • Розсилка
  <span>Посол України в Польщі Андрій Дещиця</span> - Посол: Лише 5-10% українських студентів у Польщі хочуть повернутися на Батьківщину
  Посол України в Польщі Андрій Дещиця

  За словами дипломата, найактивніше кількість українських студентів у Польщі зростала у 2016 році

  На даний час не менше 40 тис. українських студентів навчається у Польщі, і лише 5-10% з них хочуть повертатися в Україну. Решта збирається продовжити навчання чи проживання у Польщі. Про це заявив посол України в Польщі Андрій Дещиця в інтерв’ю «Главкому».

  Тим часом, на думку Дещиці, пік збільшення кількості студентів з України вже пройшов.

  «Дуже зростала їхня кількість два роки тому. Так, зараз також збільшується ця кількість, але ненабагато. Ті опитування, які проводилися серед студентів свідчать, що 5-10% задекларували, що хочуть повертатися в Україну. Решта збирається продовжити навчання чи проживання у Польщі. Це приблизно половина з них. Інша половина збирається їхати далі на Захід навчатися чи працювати», - говорить Дещиця.

  Дипломат підкреслює, що, з одного боку, це добре, що наша молодь їде на Захід, навчається там, набирається досвіду.  «Це не тільки досвід, але й життя в іншому середовищі, - пояснює Дещиця. Молоді люди бачать, як змінюється Польща, вони зав’язують контакти між собою, заробляють кошти. І в перспективі можуть сформувати основу для того, аби потім повертатися в Україну та інвестувати у неї. Так само і наші трудові мігранти».

  З іншого боку, за словами Дещиці, від нас від’їжджають молоді люди, і це є певною мірою негативне явище для України, бо їх потребує економіка.

  Читайте також матеріал «Главкома»: Посол України у Польщі Андрій Дещиця: Ми не повинні мірятися кістками чи літрами пролитої крові

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ