Зі 118 кандидатів на посади Антикорупційного суду, 55 не гідні їх обіймати - експерт

Зі 118 кандидатів на посади Антикорупційного суду, 55 не гідні їх обіймати - експерт
Активісти Центру протидії корупції проаналізували офіційні держреєстри, декларації, судові рішення та повідомлення про поведінку суддів

За словами експерта, 55 кандидатів мають неправдиві дані у деклараціях про доходи, сумнівні політичні зв'язки і приймали політично вмотивовані суддівські рішення

Громадські активісти виявили 55 недоброчесних претендентів на посади суддів Вищого антикорупційного суду. Про це розповіла під час прес-конференції експерт Центру протидії корупції Анастасія Красносільська.

«Станом на зараз ми бачимо, що 55 із 118 кандидатів до антикорупційного суду виглядають негідними обійняти посади антикорупційних суддів... Ми проаналізували офіційні держреєстри, декларації, судові рішення, повідомлення про поведінку суддів. І ,власне, такими є наші висновки», - сказала вона.

Красносільська зазначила, що громадські активісти під час аналізу виявили у вказаних кандидатів неправдиві дані у деклараціях про доходи, політично вмотивовані суддівські рішення, зокрема, стосовно учасників Революції Гідності, і сумнівні політичні зв'язки.

«Політики не полишили надії провести лояльних до них кандидатів в антикорупційний суд. Вони можуть захотіти побачити там не лише тих, хто довів своє служіння системі, але і більш «сірих» кандидатів. Тих, кого можна тримати на гачку. Наша задача цього не допустити», - зазначила експерт ЦПК.

За словами Красносільської, громадські активісти запрошують сумнівних кандидатів «надати переконливі докази по суті питань, що їм ставлять».

Як повідомлялося, наразі триває конкурс до Вищого антикорупційного суду. За прогнозом ВККСУ, результати конкурсу стануть відомі 15-20 лютого цього року.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: