Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Асоціація газового ринку України: Позови ГПУ не мають підстав - оренда газових мереж заборонена законом

  • Розсилка
  Асоціація газового ринку України: Позови ГПУ не мають підстав - оренда газових мереж заборонена законом

  Через подібні дії Генеральної прокуратури України, - зазначається в заяві, - інвестори ще більше уникатимуть України

  Позови Генпрокуратури до облгазів щодо визнання договорів господарського відання на обслуговування державної частки газорозподільних мереж не мають правових підстав, адже оренда газових мереж заборонена – заявили в Асоціації газового ринку України.                                                                              

  «Приватизація, оренда або в будь-який спосіб відчуження об’єктів газорозподільних систем державної форми власності, залишаються і по сьогоднішній день під законодавчою забороною,  що спростовує будь-які вимоги до операторів систем сплатити компенсацію у вигляді орендної плати за державну частку мереж, - вважає Олександр Овдієнко, голова Ассоціації газового ринку України

  В Асоціації зазначають, що намагання у судовому порядку розірвати заднім числом договори, що діяли останні 5 років і сплатити за цей період компенсацію неотриманого доходу у вигляді оренди, призведуть до зростання кінцевої ціни газу для населення. 

  «Будь-які видатки на оплату за державну частку газорозподільних мереж можливі після включення їх до складу тарифу, - пояснює Олександр Овдієнко. – Це неминуче призведе до зростання ціни на газ для всіх споживачів». Які наразі вже сплачують за газ по високим цінам, про що свідчить стрімке покращення фінансових показників державних компаній - НАК «Нафтогаз України» і «Уккргазвидобування». Чистий прибуток НАК «Нафтогаз України» за 9 місяців 2017 року становить 27,1 млрд грн., а ПАТ «Укргазвидобування» 30,5 млрд. грн.

  Через подібні дії Генеральної прокуратури України, - зазначається в заяві, - інвестори ще більше уникатимуть України. Сукупно, у минулому році, в Україну надійшло лише 2,3 млрд. дол. іноземних інвестицій, хоча країна має в них колосальну потребу. Причиною таких показників є недовіра до судової, виконавчої, законодавчої гілок влади, а також правоохоронної системи.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ