Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Нацбанк очікує отримати до осені п’ятий транш від МВФ

  • Розсилка
  <span>Голова НБУ Яків Смолій</span> - Нацбанк очікує отримати до осені п’ятий транш від МВФ
  Голова НБУ Яків Смолій

  Між МВФ і Україною була затверджена чотирирічна програма розширеного фінансування на суму близько $17,5 мільярда

  Національний банк України очікує отримати до осені п’ятий транш від Міжнародного валютного фонду, повідомив голова НБУ Яків Смолій в інтерв’ю «Дзеркалу тижня».

  «Четвертий перегляд програми і отримання п'ятого траншу МВФ ми очікуємо до осені. Україна брала на себе певні зобов'язання. Понад рік ми чекаємо перегляду з низки причин. Перша – формування ціни на газ за принципом імпортного паритету. Під це зобов'язання фінансування вже надійшло. Але ми його досі не виконали. Причини зрозумілі – піднімати тарифи на газ перед виборами ніхто не погоджується», – розповів Смолій.

  Другим зобов’язанням він назвав Антикорупційний суд, за створення якого Верховна Рада проголосувала 7 червня.

  «Після узгодження всіх питань і прийняття рішення зазвичай десь через тиждень-два в Київ прибуває місія Фонду. Вона тут працює близько двох тижнів, після чого їде у Вашингтон і готує документи на засідання ради директорів. Це ще близько двох тижнів. Після прийняття рішення радою директорів потрібно ще кілька тижнів для його оформлення і перерахування коштів. Таким чином, суто для проходження всіх процедур потрібно близько двох місяців. Тобто так, до осені це (транш МВФ – ред.) можливо», – зазначив Смолій.

  У березні 2015 року між МВФ і Україною була затверджена чотирирічна програма розширеного фінансування на суму близько 17,5 мільярда доларів США. Наразі МВФ надав Україні за цією програмою близько 8 мільярдів 380 мільйонів доларів.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ